forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Başbakan Erdoğan'da Yılmaz Özdil'e çok sert cevap: Sürüngen Sürüngendir...

Aktif .

erdogan-650Yılmaz Özdil'in Soma'daki maden kazasında hayatını kaybedenler için kullandığı "Onlara müstehak" sözüne Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çok sert cevap verdi. 

Ak Parti'nin grup toplantısında konuşan Erdoğan, medyada ve sosyal medyada Soma ile ilgili yapılan yorumlarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı... 

"Daha ilk andan itibaren medyada, özellikle sosyal medyada akla hayale gelmeyecek yalanlar yayılmaya başlandı. Neymiş? 'İçeride o kadar değil şu kadar işçi varmış, kazanın sebebi şuymuş, madenin sahibi buymuş, madenin ortağı bilmem kimmiş, yardım ekipleri Soma'ya sokulmamış, AK Parti'liler avukatlara saldırmış, madende 15 yaşında çocuk çalıştırılmış, Suriyeli çocuklar çalıştırılmış, içeride 120 Suriyeli işçi öldü, üzerlerine beton döküldü' diye yazanlar, konuşanlar bile çıktı. Asıl sizin vicdanınıza beton dökülmüş.Ya asıl sizin vicdanınıza beton dökülmüş. Bu kadar haysiyetsizlik olur mu? Her türlü yalan, iftira var. Yok madenin sahibi AK Partili'ymiş. O malum kişiler 301 şehit üzerinden siyaset yapmak için ellerini ovuşturdular. Soma'nın yerini haritada göster desen gösteremezler. Kömür nedir maden nedir deseniz cevabını veremezler.

O şehitlerin aziz hatırasını ayaklar altına alarak tam bir yağmacı anlayışıyla çirkin manzaralar oluşturdular.

SÜRÜNGEN SÜRÜNGENDİR...

Çıkmış bir insan müsveddesi Soma'daki madenciler için bizim mitinglerimize katıldığını gerekçe göstererek demiş ki müstehak.Sadece zeybek oynarken diz çökermiş. Önce sen patronunun, paranın önünde nasıl diz çöktüğünü söyle. Sürüngen sürüngendir ayağa kalkamaz ki diz çöksün.

ZAVALLI KÜÇÜK BEYİNLİ LİDERİ...

Ocaklarına ateş düşsün dedi ya zavallı küçük beyinli liderinin o bedduasını tuttuğunu onun da Soma’daki madencilere tuttuğunu sanıyor. Bu dine yaptığınız ahlaksız saldırıdan dolayı yazıklar olsun. Bir başka zavallı Ak Parti’ye oy verenler evlat acısı yaşasın diye tweet atıyor. Biz bu ahlaksızlığa eyvallah demeyiz. Bizim kültürümüzde buna mezar soygunculuğu denir. Bunlar bu parlamentoda. Ocakta Suriyeliler varmış. Bize müsaade eden bunu yerinde tespit edelim demiş. Adama bak ya! Türkiye Cumhuriyeti’nin Enerji Bakanı öyle bir şey yok diyor. Ya sen orada ölüverirsen ne olacak. Bir de senin sorumluluğun mu üstleneceğiz. Bakanımız da hayır sokmuyoruz güle güle…Bu nasıl anlayış. Bunlar bu kadar siyaseti basite indirgedi."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN