forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Yiğit Bulut Türk Telekom Yönetim Kurulu'na atandı...

Aktif .

ETİKETLER:Yiğit Bulut

yigit-bulutt Yiğit Bulut, Bağımsız Üye olarak Türk Telekom Yönetim Kurulu'na atandı. 

Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP'a yaptığı açıklamaya göre gazeteci ve Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut'un şirket Yönetim Kurulu'na Bağımsız Üye olarak atandığı ifade edildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Şirketimiz bağımsız yönetim kurulu üyelerinden Adnan Çelik'in istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesine göre, Yönetim Kurulu'nun kalan görev süresi boyunca görev yapmak ve yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul'un onayına sunulmak üzere Yiğit Bulut'un gerçek kişi Yönetim Kurulu Üyesi sıfatı ile Şirketimiz Yönetim Kurulu'na Bağımsız Üye olarak atanmasına karar verilmiştir."

Başbakan'ın Başdanışmanı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı olan Yiğit Bulut, birçok gazetede çalıştı ve televizyonda program yaptı. Geçen yıl Temmuz ayında Başdanışman olan Bulut, halen bu görevini sürdürüyor. Türk Telekom'da son aylarda başlayan değişim rüzgarı sonucu yönetimde birçok değişiklik olmuştu. Şirket son olarak bünyesinde olan TTNET ve Avea ile ilgili bazı operasyonlarını birleştirme kararı aldı.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN