forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Eyy YSK... Erkan Tan Allah'tan başka kimseden korkmaz...

Aktif .

ETİKETLER:Erkan Tan

erkan tanBeyaz TV'de yayınlanan Erkan Tan Vakti programına YSK'dan 13 gün durdurma cezası gelmesi üzerine programın sunucusu Erkan Tan'dan YSK'ya tepki geldi... 

Erkan Tan, Beyaz TV ekranlarında sunduğu 'Erkan Tan Vakti' programında, gazeteleri okurken seçim anketlerini de izleyicileriyle paylaştığı için 13 gün yayın durdurma cezası almıştı.

Yasa gereği televizyonlar RTÜK'ün verdiği her cezaya itiraz edebiliyor ama YSK'nın kararlarına itiraz edilmiyor. YSK'nın kararlarına itiraz yapılacak tek yer var, yine YSK.

7 günlük aranın ardından izleyicilerin karşısında çıkan Erkan Tan, YSK'nın aynı ihlalden sadece Beyaz TV'ye yayın durdurma cezası vermesine, diğer kanalları ise es geçmesine sert tepki gösterdi.

EYYY YSK! ERKAN TAN ALLAH'TAN BAŞKASINDAN KORKMAZ!

Erkan Tan, “ Biz kural ihlali yapmayız demeyiz. Başka kanallar da yapmışlar. Aynı kuralı ihlal etmişiz ama YSK bize toplam 13 gün yayın durdurma cezası ama diğer kanallara 1-2 gün vermiş. Ey YSK, Erkan Tan Allah'tan başkasından korkmaz. Bunu gönül defterime yazdım siz vicdanınıza yazdınız mı? Aynı kuralı ihlal edene 1-2 gün bize 13 gün ceza veriyorsun” dedi.

YSK'nın eleştirilemez bir kurum olmadığının altını çizen Erkan Tan, “ Bir karar verdin ama haksızlık ve adaletsizlik yaptın. Olmadı YSK” diyerek tepkisini dile getirdi.

DKM ARŞİVİ