forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ahmet Kekeç: Hasan Cemal'in sözleri tek kelimeyle utanç verici

Aktif .

hasancemalHasan Cemal’in “Kabataş Olayı” yorumu hakkında konuşan Kekeç; Hasan Cemal’in sözlerini utanç verici olarak nitelendirdi.

 

A Haber’de Duygu Leloğlu’nun sunduğu Gece Ajansı'na konuk olan Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç; Hasan Cemal’in sözlerini utanç verici olarak nitelendirdi.

Kekeç, Cemal’in 28 Şubat sürecindeki tutumundan dolayı pişman olduğunu daha önce söylediğini hatırlatarak “bugünkü tutumunu gelecekte hangi pişmanlıkla anacak ona karar versin” dedi.

 

"HASAN CEMAL’İN SÖZLERİ TEK KELİME İLE UTANÇ VERİCİ"

Hasan Cemal’in sözleri tek kelime ile utanç verici. Hasan Cemal gibi deneyimli, üstelik neyin ne olduğunu tefrik edebilecek bir gazetecinin, “Z.D. hükümetin Fadime Şahin’idir” beyanı tek kelimeyle utanç verici. Ayıp… Bunun üzerine bir sürü kınama sözleri söylenebilir, Hasan Cemal’i tahkir eden tenzil eden bir sürü sıfatlar bulunabilir. Gerek yok, bu zaten kendisini tenzil eden bir yaklaşım. İnsanın kanını donduran bir ifade.

70’li yıllardaki performansını bir kitaba konu etti. Kimse Kızmasın Kendimi Anlattım diye bir kitabı var. O kitabı, kendi yazdığı kitabı öncelikle kendisi okusun. Bugünkü tutumunu gelecekte hangi pişmanlıkla anacak ona karar versin.

HASAN CEMAL’E HİÇ YAKIŞTIRAMADIM

Burada bir olay var, bir kadın saldırıya uğradığını söylüyor. Buna inanırsınız ya da inanmazsınız. Buna inanmak bugün bir politik tercih olarak ortaya çıkmışsa, buna inanmamak da politik bir tercih olarak ortaya çıktı. Bunu da görmek lazım. Madem ki işin o ilk kısmını eleştiriyoruz. Burada siyaset yapmayın. Sen de karşıtından siyaset yapıyorsun. O zaman, öteki için ortaya koyduğun sakıncalar bizzat senin için de geçerli hale geliyor. Fadime Şahin’in kimler tarafından kurgulandığını, kimler tarafından sahneye sürüldüğünü Hasan Cemal bilmiyor mu? Ne kadar ayıp bir şeydir bu. İsmi olan, cismi olan yakınlarının bildiğimiz gerçek bir kişiden, bir insandan bahsediyoruz. Ne kadar ayıp ne kadar terbiyesizce bir yaklaşım bu. Doğrusu Hasan Cemal’e hiç yakıştıramadım. 

 HASAN CEMAL NE DEMİŞTİ?

 

Gezi olayları esnasında Kabataş'ta saldırıya uğradığı belirtilen Z.D'yle ilgili yayınlar sürerken, Bugün TV'de bir programa konuk olan Hasan Cemal, Fadime Şahin benzetmesi yaptı.

Cemal, görüntüleri yorumlarken "28 Şubat'ta da askerin Fadime'si vardı" dedi. Bu sözler üzerine moderatör Erkam Tufan "çok ağır olmadı mı" ifadelerini kullandı. Hasan Cemal ise ısrarına devam ederek, "28 Şubat'ta askerin Fadime'si yok muydu? Bugün de burada kullanılan bir durum var" dedi. 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN