forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Alper Görmüş'ten Taraf'a eleştiri: Basiretinizi bağlayan ne?

Aktif .

alpergormusTürkiye gazetesi yazarı Alper Görmüş, Taraf gazetesinin '2004 MGK Kararları'nı yayınladığı haberini eleştirdi.

Alper Görmüş, 'Taraf’ın haberciliği ve Baransu’ya ‘casusluk’ suçlaması' başlıklı yazısında, "Basiretinizi bağlayan şey ne?" diye sordu.

Alper Görmüş'ün yazısından ilgili bölümler şöyle... 

"Taraf gazetesi, 28 Kasım’da yayımladığı 25 Ağustos 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulu (MGK) belgesinin ardından, uzun bir süre boyunca da bu belgenin nasıl “okunması” gerektiğine dair ek belgeler yayımladı...

Birinci gün yayımlanan belgenin önemli bir haber olduğunu yazmıştım... Fakat Taraf’ın “2004’teki MGK kararlarının uygulandığı”nı ispat kabilinden sonraki günlerde gelen devam haberleri için aynı şeyi söyleyemeyiz; o haberler anakronik ve manipülatifti.

Hatta bir aşamada, biraz sonra ele alacağım öyle bir şey yapıldı ki, görünce, gazetenin editoryal sağduyusunun toptan berhava olduğunu düşünmeden edemedim.

Ya da “sağduyu”da bir sorun yoktu, Taraf ne yaptığını gayet iyi biliyordu ve beni şaşırtan o haber gayet “bilinçli” bir editoryal tercihi yansıtıyordu... O zaman da şu soru kaçınılmaz oluyordu: “Taraf, bunu neden göze alıyor?”

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN