forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Bağımsız Gazeteciler Platformu kuruldu...

Aktif .

punto24Bağımsız gazeteciliği desteklemek ve geliştirmek amacıyla Hasan Cemal'in başkanlığında kurulan 'Punto24: Bağımsız Gazetecilik Platformu' ulusal ve uluslararası düzeyde etkinlikler düzenleyecek. 

Platformun başkanlığını, 45 yıllık gazeteci, Kürt sorunu, siyaset ve medya üzerine 10 kitap yazan Hasan Cemal üstlendi.

Resmi adı "Punto24 Bağımsız Gazetecilik Derneği" olan platform, Hasan Cemal, Doğan Akın, Yavuz Baydar, Yasemin Çongar, Andrew Finkel, Hazal Özvarış ve Murat Sabuncu tarafından kuruldu. P24'ün logosunu Bülent Erkmen yaptı.

İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'ne kuruluş evrakını vererek faaliyet belgesini alan platform, Türkiye'de bağımsız gazeteciliği desteklemek ve geliştirmek için ulusal ve uluslararası düzeyde etkinlikler düzenleyecek.

P24; gazeteciliğin her alanında profesyonel standartları yükseltmeyi, gazetecilik etiği ve güncel gazetecilik konusunda izlemeler yaparak raporlar hazırlamayı, başta muhabir ve editörleri hedeflemek üzere eğitim programları gerçekleştirmeyi, ulusal ve uluslararası düzeyde seminerler/konferanslar düzenlemeyi hedefliyor.

Türkiye'nin içinde bulunduğu medya krizinin ancak gazetecilerin mesleklerine sahip çıkmasıyla aşılabileceği, hakim yapıya alternatif, sektördeki tahripkâr kutuplaşma ve radikalleşmenin dışında bağımsız bir gazeteciliğin mümkün olduğu inancıyla kurulan P24, kısa bir süre içinde "kuruluş bildirgesini" kamuoyuna duyuracak.

P24'ün duyuruları Twitter'da @P24Punto24 adlı resmi hesaptan takip edilebilecek.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN