forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Artı 1 olmadı, Sözcü TV geliyor...

Aktif .

ugur-dundarArtı 1 televizyonunda yaşanan istifaların ardından Sözcü Gazetesi'nin kanal kurmak için çalışmalara başladığı belirtiliyor. 

Medya Kulislerinde konuşulanlara göre, Sözcü Gazetesi'nin sahibi hazırlıkları tamamlanan yeni haber kanalını Eylül ayında yayına sokmayı planlıyor.

Sözcü TV için, başta Uğur Dündar olmak üzere artı bir kanalından istifa eden bazı isimlere teklif götürüldü. Artı 1 televizyonunda beklediği reytingleri alamadığı için ayrıldığı iddia edilen Dündar'ın da gelen teklife sıcak baktığı belirtiliyor. 

ÇÖLAŞAN DA KADRODA

Emin Çölaşan da Uğur Dündar'la birlikte Sözcü TV'yi yapılandıracak olanlardan biri olarak gösteriliyor. Medya kulislerinde Çölaşan'ın da bu teklife sıcak baktığı konuşuluyor.

MESAJI VERMİŞTİ

Artı 1 TV'den ayrıldıktan sonra Halk Tv canlı yayınına bağlanan Uğur Dündar, 'Belki daha güzel başlangıçlar yapacağız' diyerek Sözcü TV'ye gideceğinin mesajını vermişti.

İşte Dündar'ın o açıklaması: "Bağımsızlığımızın tehlikeye girdiğini, tepeden müdahaleler geldiğini görünce istediğimiz yayıncılığı yapamayacağımızı gördük ve hep birlikte 'Artı 1' den ayrıldık. Kanalın CEO'su ve aynı zamanda kurucularından olan Tuncay Mollaveisoğlu'nun kanalla olan ilişkisinin onur kırıcı bir şekilde sonlandırılması kabul edilemez bir durumdur. Bizim yaptığımız iş gerçek haberciliktir. Haber genel yayın yönetmeni Mustafa Hoş gibi ilkeli bir gazeteciye tepeden müdahale başlayınca anladım ki biz burada işimizi yapamayacağız. Mustafa Hoş'un bağımsızlığının kısıtlanması kabul edilemezdi ve bizde hep birlikte ayrılmaya karar verdik. Gazeteciler televizyoncular bu kanalı kurdu ve bu noktaya getirdi. Bu ekip nereye giderse gitsin aynı başarıyı yakalayacaktır. TV'ler artık değişime uğradı ve bizler artık dizi izlemek istemiyoruz, bizler artık gerçekleri görmek istiyoruz. Biraz nefes aldıktan sonra belki daha güzel bir başlangıç yapacağız."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN