forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Takvim Amanpour'a dava açıyor...

Aktif .

takvim-amanpourGezi protestoları sırasında taraflı yayın yapmakla suçlanan CNN International'ın sunucusu Christiane Amanpour'a dava açılıyor.

A Haber canlı yayında Banu El’in sorularını yanıtlayan Mevlüt Yüksel, Amanpour’a yönelik çağrısını yineleyerek, “Hodri meydan diyorum, yayınlarını savunsun, anlatsın, anlatmazsa dava geliyor” dedi.

Son olarak bugün gazetenin manşetinde Amanpour'a yönelik yeni bir çağrı yer aldı. Gazetenin haber müdürü Mevlüt Yüksel, CNN’in ünlü ekran yüzünü konuşmaya ve yaptığı yayınları savunmaya çağırdı.

Yüksel şöyle konuştu:

“Christiane Amanpour’a dava açacağım. Neden dava açacağım? Türkiye’ye milyonlarca lira zarar verdirdiği, maddi- manevi kayba uğrattığı, küresel bir operasyonla Türkiye’de insanımızın canının yanmasına, ekonominin  bir süre durmasına ve gerilemesine neden olduğu için Amanpour’a uluslararası  alanda dava açacağım. Atlanta Yüksek Mahkemesi’nde dava açacağım.  Türkiye’de de avukat arkadaşlara söyledim, onlar da dava açmak için hazırlıklara başladılar. Hodri meydan diyorum, anlatsın  anlatmazsa dava geliyor.”

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN