forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Çukurova Medya'nın başına Cengiz Özdemir atandı...

Aktif .

ETİKETLER:Cengiz Özdemir

aksam-skyturkTMSF, Çukurova Medya Şirketleri Grup Başkanlığı’na Cengiz Özdemir'in atandığını bildirdi.

TMSF'den yapılan açıklamada, TMSF'nin dün akşam itibariyle kamuoyuna ilan ettiği gibi Fon’un gözetiminde SHOW TV'nin Ciner Holding'e satılması konusunda mutabakat sağlandığı kaydedildi.

Çukurova Grubu Medya Şirketleri bünyesinde Akşam, Güneş, SkyTürk 360, Alem Dergisi, Alem FM ve Lig Radyo gibi farklı markalar bulunduğu belirtilen açıklamada, Fon'un Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının en kısa sürede tahsilini teminen bu varlıklar satışa hazırlandığı ifade edildi. 

Söz konusu süreçte Çukurova Medya Şirketleri Grup Başkanlığı'nı Cengiz Özdemir'in yürütmesi kararlaştırıldığı kaydedilen açıklamada, şunlar belirtildi:

"Bilindiği gibi, Cengiz Özdemir daha önce Star Medya Grup Başkanı olarak TMSF adına sorumluluk üstlenmiş ve söz konusu dönemde grubun yayın organlarının piyasa değerleri yükseltilerek başarılı satışlar gerçekleştirilmiştir.

TMSF kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin en asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdürecektir."

Cengiz Özdemir kimdir?

Cengiz Özdemir, Hollanda’da Leiden Devlet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Ortadoğu Dilleri ve Kültürleri üzerine lisans ve yüksek lisans yaptı. Hollanda Kültür Bakanlığı’nca, Hollandaca ve Türkçe olarak yayınlanan haftalık Haber Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini görevinde bulundu.

1994 yılında Türkiye’ye dönüşünde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde İBB Kültür AŞ Genel Müdür Yardımcılığı ile eşzamanlı olarak basından, tanıtım ve halkla ilişkilerden sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini üstlendi.

Kültür AŞ Genel Müdürü olarak Miniaturk-Minyatür Türkiye Parkı başta olmak üzere pek çok kültür yatırımı ve etkinliğine imza attı. Aynı dönemde Belediye Radyo Televizyonu’nun yasa gereği TV yapım stüdyosuna dönüştürülmesi çalışmalarını yürüterek CRR Stüdyoları’nın kurulup yönetilmesi sürecinde yer aldı.

Ulusal kanallarda Takvim, Pazar Sohbetleri, Gündem, Sosyal Bilgiler adlarıyla haftalık televizyon programları hazırlayıp sundu. Hürriyet, Radikal, Vatan, Bugün, Zaman, Son Çağrı gibi gazetelerde köşe yazıları yazdı.

TMSF tarafından Star Medya Grubu'nun başına getirildi. Medya organlarının başarılı yönetimi ve başarılı satış sürecinin ardından bir süre daha Star TV Genel Yayın Yönetmeni olarak görevini sürdürdü. 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN