forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Bazı siyasiler ve medya alçakça tuzağın içinde yer aldı!

Aktif .

recep tayyip erdogan buyukAk Parti'nin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki saldırının ardından Türkiye'deki Baas yanlısı tutum izleyen siyaset ve medyaya çok sert tepki gösterdi.


Erdoğan'ın konuşmasından bazı bölümler şöyle...

Terör örgütü saldırı sonrasında toplum dehşete düşerse o zaman amacına ulaşır. Toplum ikiye ayrılır soru işaretleri oluşursa terör işte o zaman hedefina ulaşmış olur. Bazıları terörün bı boyutu üzerinde hiç durmadılar.

Bu tür acı hadiselerin ardından sorumluluk mevkiisindeki kişilerin tutumlarını inceleyin. Siyaset ve medya bunların yaptığı açıklamaları yayınlar.

Son derece hassas olan bu kesimlerin tuzağına nasıl düştüğünü göreceksiniz. Maalesef bazı siyasiler ve medya bu alçakça tuzağının içinde yer aldılar. İnsanlar sokaklarda can mücadelesi veriyor birileri çıkıyor sanki o saldırıyı beklermiş gibi sorumsuzca açıklamalar yapıyorlar. Hele bir durum gözyaşlarımızı dindirelim ondan sonra herkes eteğindeki taşları döksün. Reyhanlı sokaklarında kara dumanlar yükselirken hemen ellerini ovuşturmak fırsatçılıktır.

SİYASETÇİSİ DE MEDYASI DA BUNU GÖRMELİ

Saldırganlar o aracı patlattıklarında 50 cana kıydıkları için değil Suriyeli mültecilere saldırılar olduğunda o zaman sevindiler. Bunu görmek için terör uzmanı olmaya gerek yok. Siyasetçisi de medyası da bunu görebilmeli.

Bizim Suriye halkıyla zerre kadar meselemiz yoktur bizim Suriye'deki alçak gaddar diktatör rejimle meselemiz var.

Kuzey Afrika'daki halk hareketleri başladığında Suriye'yi uyardık. Reformlar yapın dedik. Suriye'de olaylar başladığında bile Şam'la irtibatımızı kesmedik. Şam'a sürekli uyarılarımızı ilettik. Sabırla umutla uyarılarımızı yaptık. Tankla topla insanların üzerine saldırdıkları andan itibaren bizim tavrımız değişti.

Geçmişte ne yaşanırsa yaşansın biz kendi halkına zulmedenle bizim işimiz olmaz. Biz her zaman mazlumların yanında yer alan bir hükümetiz.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN