forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Azeri Sermayesi Türk Medyasına yatırım yapıyor...

Aktif .

ETİKETLER:Socar

socarAzeri Enerji şirketi Socar, Türkiye'de enerjiden sonra medya sektörüne de giriyor. 

Wall Street Journal Türkiye'nin haberine göre, Petkim'i de bünyesinde bulunduran Azeri Enerji şirketi Socar, Türkiye'de enerjiden sonra medya sektörüne de giriyor.

Türkiye'de "Socar Turkey Medya" adı altında bir medya şirketi kuran Socar, şirketinin konusunu haber ajans faaliyetleri, medya için haber, resim ve röportaj tedarik eden bir haber ajansı olarak belirtiyor.

İş konusunda ise mevcut ya da ilk defa yayımlanacak gazete, mecmua, dergi ve kitap gibi ürünlerin hazırlanması ve basılması var. Socar yetkilileri "Rekabet Kurumu süreci" var diyerek bir açıklama yapmak istemiyor. Ama bu açıklama da aslında grubun Türkiye'de satın alma gerçekleştireceğini ya da bir ortak girişim kuracağını gösteriyor.

Azerbaycan'da ATV adlı kanal aldı

Yeni kurulan medya şirketinin Socar Turkey Medya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev. Şirketin tek sahibi ise Azerbeycan devlerine sahip olan Socar Turkey Enerji.

Grup Azerbaycan'ın devlet kanalı "Azad Azerbaycan"ı satın aldı. Kanalın kısa adı "ATV". Socar, Azerbaycan'daki bu kanalın ismini "CBC" (Caspian Broadcasting Company) olarak değiştirmeyi planlıyor.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN