forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Özkök'ün katıldığı programda gergin anlar

Aktif .

ertugrulozkokkA Haber'de yayınlanan yüzde 100 Siyaset programında gergin anlar yaşandı.

Çözüm sürecinin tartışıldığı programa konuk olarak katılan Ertuğrul Özkök ile moderatör Sevilay Yükselir arasındaki ilginç diyaloglar damga vurdu.

Gergin anların yaşandığı programda Kürt açılımından bahsedilirken bir tartışma  yaşandı. Ertuğrul Özkök "Cumhurbaşkanı Türk kelimesinin anayasada kalmasını istiyorsa... " dedi bunun üzerine Sevilay Yükselir "öyle bir şey söylemiyor 24 anayasasından bahsediyor." dedi.

Ertuğrul Özkök, Sevilay Yükselir’e "24 anayasası ne diyor?" diye sorunca, Yükselir’in cevabı "bilmiyorum" oldu. Eruğrul Özkök bunun üzerine "24 anayasası 92 anayasasındaki şeyi söylüyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk kabul edilir, hep bana çatıyorsunuz" dedi. Sevilay Yükselir "Cumhurbaşkanına da çatarız." dedi. Özkök ise " Çatın o zaman. Ben diyorumki sende şöyle bir arıza var, kusura bakma Türkiye senden ve benden ibaret değil." dedi. 

"EŞEKLİK ETTİM BU KONUŞMA BAŞIMA BELA OLACAK"

Sosyal medyadan tepki gelince Sevilay Yükselir "Bursa hakkında yaptığım konuşmalara tepki geldi. Eşeklik ettim, bu konuşma başıma bela olacak" dedi.

Ertuğrul Özkök ise Sevilay Yükselir’in özür gibi konuşmasına "canlı yayında insan istemediği sözleri söyleyebilir, eşeklik diye değerlendirmemek lazım" dedi. Sevilay Yükselir ise annem bile rahatsız olmuş" diyerek özrünü yineledi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN