forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Başbakan Erdoğan, Hasan Cemal iddialarına cevap verdi

Aktif .

recep tayyip erdogan buyukBaşbakan Erdoğan, Hasan Cemal’in Milliyet’ten ayırlamasıyla ilgili "Hasan Cemal olayının benimle uzaktan yakından ilgisi yok" ifadelerini kullandı.

Hasan Cemal’in Milliyet’ten ayrılmasında iktidarın baskısı oldu mu?

Danimarka-Hollanda ziyaretinin ardından dönüş yolunda konuşan Erdoğan, gazetecilerin "Hasan Cemal’in yazılarına son verilmesiyle ilgili tartışmalara ne diyorsunuz?" sorusuna böyle cevap verdi:

BAŞBAKAN ERDOĞAN: RENCİDE OLDUM

"Dedikodular bazı köşelerde yer alıyor. Bu iki gazetenin alımında Erdoğan Demirören Bey ve oğluna en ufak bir tavsiyem olmadı. Satın aldıktan sonra Erdoğan Bey bana “Kimi tavsiye edersin” diye sordu. O zaman 24’ten ayrılmakta olan Akif Bey’i tavsiye ettim. Onlar anlaşamadılar. “Şunu al, bunu al” demedim. Derya Bey atanırken de benim haberim olmadı. Hasan Cemal’in yazılarına son verilmesini benim istediğime dair ifade beni rencide etmiştir. Hasan Cemal olayının benimle uzaktan yakından ilgisi yok. Geçmişte Uğur Dündar, Emin Çölaşan gibi isimler ayrılırken benzer dedikodular çıkarılmıştı. Orada da bir dahlim olmamıştır. Kaldı ki gazetesi de ’Hasan Cemal istediği zaman köşesinde yazabilir.’ demiştir."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN