forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Milliyet'te işten çıkarmalar...

Aktif .

milliyet vatanMilliyet Ankara Büro'dan üç çalışanın işine son verildi... 

Demirören Grubu'na bağlı Milliyet ve Vatan gazetelerinde önümüzdeki günlerde yeni işten çıkarmaların olacağı konuşuluyor... 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ankara Şubesi bu gelişmelerle ilgili şu açıklamayı yayınladı:

İŞTEN ATILAN GAZETECİLER

Milliyet ve Vatan gazetelerini bünyesinde barındıran Demirören grubu kriz ve küçülme bahanesiyle meslektaşlarımızın ekmeğiyle oynuyor.

Medyada büyük karlar elde ederken bunları çalışanlarına yansıtmayan medya patronları, şimdi de krizi bahane ederek gazeteci meslektaşlarımızı işten atıyor.

Mesleki deformasyonun had safhaya ulaştığı, gazetecilerin gözaltına alındığı, tutuklandığı ülkemizde basın emekçileri şimdi de işsiz kalma korkusunu yaşar oldular.

Medyada yer alan haberlere göre Demirören grubu Vatan ve Milliyet gazetelerinde yüzde 40’lara varan oranda meslektaşımızı işten atmayı hedeflemiş durumda. Bunun bir söylenti olmaktan çıkıp ilk yansıması olarak Milliyet Gazetesi Ankara Bürosu çalışanlarından kıdemli foto muhabiri arkadaşımız Altan Burgucu, muhabir Tolga Akıner ve ekler servisinden Gizem Karakış işten atıldı.

İşten atma kararlarını protesto ediyor ve kınıyoruz!

Tüm gazeteci arkadaşlarımızı birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle TGS’ye üye olmaya ve emekçinin örgütlü gücüyle mücadele etmeye çağırıyoruz.

TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI  ANKARA ŞUBESİ

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN