forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Geleceğin TV'si nasıl olacak?

Aktif .

fresh-machTV dünyasına yön veren içerikler ve geleceğin televizyonu FRESH MESH konferansında konuşulacak.

 

Doğan TV, TV dünyasına yön veren Medya, Eğlence ve Şov dünyasının yarınına ışık tutacak "FRESH MESH" adıyla uluslararası bir etkinlik düzenliyor... 

Medya, Eğlence ve Show (MESH) dünyasının yarınına ışık tutmak üzere;  DTVH Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve DTVH CEO’su  İrfan Şahin’in ev sahipliğinde uluslararası bir etkinlik olarak  düzenlenen FRESH MESH;  yeni MESH ekosisteminin bugününe ve yarınına, TV ve İçerik  endüstrisine yön veren yenilik ve eğilimlere, günün yayınlanabilir içeriklerinin yaratım, yapım, yayın süreçlerine, değişen izleyici beklentilerine ve gelişen teknolojilerle çeşitlenen günün çoklu yayın  platformlarına odaklanacak.

FRESH MESH, dünya televizyon endüstrisinin gün geçtikçe iç içe geçen  üç ana başlığına;   Medya, Eğlence ve Show (MESH) dünyasına ve MESH ekosisteminin  kalbini oluşturan günün yayınlanabilir İÇERİKLERİ’ne odaklanıyor.  

FRESH MESH’in kapsamı:

FRESH MESH sahnesinde bugünün ve yarının İÇERİK endüstrisi ve İÇERİK merkezli MESH endüstrilerini temsil etmek üzere  görüş ve değerlendirmelerini paylaşacak olan  MESH profesyonelleri arasında;  yerel ve global MESH İÇERİK’lerinin, film, dizi, program ve formatların yaratıcıları, yapımcı ve  yayıncıları, en yeni MESH teknolojilerinin  ve çoklu yayın platformlarının  üretici,  sağlayıcı ve girişimcileri yer alıyor. 

FESH MESH, İÇERİK endüstrisi ile doğrudan ve dolaylı etkileşim halinde olan yeni MESH sektörlerini ve  MESH ekonomilerini geliştiren  sihirli formülleri günümüz sektör dinamikleri ışığında iki gün boyunca katılımcılarının tecrübe ve deneyimleri ile aktaracak.

Televizyon dünyası profesyonelleri başta olmak üzere, yayınlanabilir İÇERİK’lerin, üretim, yayın, dağıtım, pazarlama, reklamveren ve izleyici iletişimi  faaliyetlerinin temsilcilerinin yanısıra,  MESH dünyası ile doğrudan ve dolaylı etkileşim halinde  olan sektör temsilcileri, FRESH MESH platformunda bir araya gelecekler.  

FRESH MESH’in konuları ve programı:

Etkinliğin ilk günü,  İÇERİK’lerin yaratıcı süreçlerine odaklanırken,  Yaratıcılık nerede başlıyor, bir fikirden kapsamlı bir konsept  nasıl  gelişiyor, en beğenilen ve en çok takip edilen  film, dizi, TV programlarının  arkasında hangi isimler var, trendler ve izleyici beklentileri İÇERİĞİN üretim ve yayın süreçlerini nasıl şekillendiriyor? sorularına yanıt arayacak.

Etkinliğin 17 Ocak 2013 tarihli birinci gününün açılışı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç tarafından yapılacak ve açılışı takiben, FRESH MESH sahnesi; çağın  MESH dünyasının genel  görünüşünü,  MESH dünyasının yapı taşlarını oluşturan ve MESH endüstrilerinin merkezinde duran  MESH içeriklerinin yaratım, yapım ve yayın  süreçlerini, ve yeniden şekillenen MESH ekosisteminin yeni iş yapış modellerini konuşmak üzere, sahnesinde konunun uzman isimlerini ağırlayacak.  

Etkinliğin ikinci günü,  yaratılan İÇERİĞİN  izleyici ile buluşmak üzere çıktığı yolculuğa ve bu yolculukta sunulduğu çeşitli teknoljik platformlara ve etkileşimde bulunduğu tüm sektörlerle olan  ilişkilerine odaklanacak. İkinci günün konuşmacıları; Günümüzde izleyici davranışları nasıl değişti, içeriğe zaman ve mekandan bağımsız erişebilme talepleri doğrultusunda hangi platformlar hayat buldu, içerik üretim ve dağıtımında yarının trend ve teknolojileri neler olacak, yeni ekosferdeki MESH işbirliklerinin dikkat çeken özellikleri neler ve MESH dünyasının geleceğinde endüstriyi neler bekliyor? sorularına yanıt arayacak.

Etkinliğin 18 Ocak 2013 tarihli  ikinci gününün açılışı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci  Egemen Bağış tarafından yapılacak ve açılışı takiben, FRESH MESH sahnesi; gobal MESH dünyasının  genel görünüşüne,  yerel ve uluslararası İÇERİĞİN gücüne, izleyicilerin etkileşimine imkân veren ve geleceğin ekosistem tabanlı MESH ekonomilerini birlikte oluşturmak üzere kurulan  işbirliklerine, izleyiciyle buluşan, izleyicinin entegre olabileceği kaliteli MESH İÇERİKLERİNİ tasarlayan, yaratan ve sunan, sektörün alanında uzman isimlerini ağırlayacak.

FRESH MESH KONFERANSI HAKKINDA:

FRESH MESH konferansı, bugünün İÇERİK  endüstrisini, ve bu endüstrinin  etrafında yapılanan MESH sektörlerinin dinamiklerini konuşmak üzere, MESH dünyasının yarınını birlikte oluşturan profesyonelleri bir araya  getirmek hedefiyle tasarlanan;  odaklandığı konularla,  iki  gün boyunca MESH dünyasını yöneten “İÇERİK” ve İÇERİK dünyasını yöneten “YARATICILIK” ile bu sihirli formül etrafında yaratılan BÜYÜLÜ İŞBİRLİKLERİNİN KÜRATÖRLÜĞÜ olarak tanımlanan, MESH endüstrilerini başarıya taşıyan  sihirli formülleri izleyicileriyle paylaşacak. 

Global MESH dünyasının “içerik – etkileşim – entegrasyon” karmasının gelecekteki ekosistemi nasıl şekillendirdiğinin tartışılacağı iki günlük etkinlik boyunca, FRESH MESH sahnesi 20’si  yabancı olmak üzere toplam 43 konuşmacıyı konuk edecek.

Konferansın Programı ve kapsamı hakkında daha fazla bilgi için: http://www.freshmesh.com.tr 

 

DKM ARŞİVİ