forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

'HAKKIMDA BİR ŞEY BİLİP DE YAZMAYAN ŞEREFSİZDİR!'

Aktif .

yigitbulut-beyaztvYiğit Bulut, Beyaz TV'de canlı yayına çıktı, internet medyasını eleştirdi ve "Benim hakkımda bir şey bilip de yazmayan şerefsizdir" dedi... 

 

Beyaz TV'de yayınlanan Acı Kahve programına konuk olan Gazeteci - Televizyoncu Yiğit Bulut, Özay Şendir ve Sevilay Yükselir'in sorularını yanıtladı.

İşte Yiğit Bulut'un açıklamalarından satır başları.. 

-> İçinde bulunduğum bazı pozisyonlar gereği çok rahat konuşamam ama şunu söylemem gerekirse anaların doğurmak istemediği kadar kötü bir internet medyası var. Gerçekten çok seviyesiz.

-> Herkes şundan emin olsun yeterince dindar yeterince kindarım ve herkes rahat olsun herkes hakkını zamanı geldiğinde alacak. Benim hakkımda bir şey bilip de yazmayan şerefsizdir. Benim için yapabildikleri tek eleştiri "jöleli" demek oldu. Türkiye'de eleştiri seviyesinin ne kadar düşük olduğu burdan belli oluyor.

-> Başkanlık sistemini her zaman savundum ama bu topraklar Osmanlı'yı görmüş Romalıları görmüş bu yüzden bu insanlar gücü seviyor. Dolayısıyla Fransa'nın bile yarı başkanlık sistemiyle yönetildiği bir dünyada Türkiye'de neden başkanlık sistemi olmasın? Milletvekillerini belirlemek için ön seçim olmayan sistemde zaten parlamenterlikten bahsedilemez.

-> Türkiye'de, son 10 yılda yapılamayan o kadar çok sey yapıldı ki. Türkiye'nin halkına sağladığı sosyal hizmetler Avrupa'da yok. Halk ne istediğini söyleyebilir bir duruma geldi. Yerleşik düzen 2005'e kadar bu ülkeye hükmetti. Milyarlarca dolar para 5000 kişiye gitti ve Recep Tayyip Erdoğan geldikten sonra bu yerleşik düzen ilk defa bozulmaya başladı.

-> Türkiye'de yapılması gereken şeyler var mesela sermaye piyasalarını iyi kullanamıyoruz. Yabancı petrol şirketleri Türkiye'de petrol çıkmasını engellediler. Çok iyi fizibilite çalışmaları yapılması gerekiyor. Ayrıca Türkiye ilk defa yabancı petrol şirketleri olmadan gaz ve petrol konusunda gerekli adımları atıyor. Petrol ve doğalgaz boru hatlarının Türkiye'den geçmesi için çalışmalar yaptı. Başbakan'ın projesine göre, 2023 yılına kadar Türkiye'nin petrol ve gaz ihtiyacını garanti altına alınacaktır. Türkiye'de atılan adımları, dünyanın diğer ülkeleri de dahil olmak üzere, atan devlet başkanları, bakanlar, tek tek öldürüldüler.

-> 2000'li yıllardan sonra borçlanmalara neden olan siyasiler yargılanmalıdır. Ergenekon'un finansörleri hala bulunamadı. Küresel Ergenekon 1946'da başladı. 1960 darbesi küresel ve yerel bir örgütün sebebidir. Bu örgütlenme yıllardır devam etmektedir ama bu örgütün hesaba katamadığı bir adam var. O da Recep Tayyip Erdoğan'dır. 28 Şubat Soruşturması'nın askeri komutanları Erol Özkasnak ve Çevik Bir ise bunların sivil komutanı kim? Bunun bulunması gerekli.

-> Süleyman Demirel 28 Şubat döneminde ancak selden kütük alabilmiştir. Bu sele karşı durabilen tek kişi Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. 28 şubat'ın sivil komutanı Süleyman Demirel değildir. Darbeyi engelledi ama Postmodern darbenin önüne geçemedi. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit bence iyi niyetliydiler.

KİM O 5 GAZETECİ?

-> Hanefi Avcı'nın kaydettiği ses kayıtları var. Bu kayıtlarda 5 tane gazeteci var kendi aralarında "Kimi cumhurbaşkanı yapalım?" diye konuşmuşlardı. Bu gazetecilerin ifadeleri alındı ama hiç birşey olmadı. Üstelik bu ifadeler Emniyette de var.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN