forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NEDİM ŞENER: BÜLENT ARINÇ BENİ ARADI...

Aktif .

ETİKETLER:Nedim Şener

nedim_sener_cnnturkTutuklu yargılandığı Oda TV davasının tahliye edilen gazeteci Nedim Şener ile eşi Vecide Şener CNN Türk’te katıldıkları programda açıklamalarda bulundular.


Şener programda şunları söyledi:

Karartılacak delil nedir bilmiyorum. Delil yok ortada. Gazetecilerin yargılanmaktan kaçacak hali yok. Mahkum olmak çok büyük bir problem değil. Ama insanlara yargılama sürecinin şeffaf olduğunun inandırılması lazım. Adil olduğuna ikna edilmesi lazım. Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan. Nazlıcan şu an 19 yaşında. Nazlıcan büyümüyor aslında, vicdanlardaki yara büyüyor. Balbay'ı bıraksanız kaçacak adam mıdır?

ARINÇ ARADI

Bülent Arınç aradı. Üzüntülerini bildirdi, geçmiş olsun dileklerini sundu. Hep pozitif açıklamalarda bulunmuştur. Bülent Arınç'ın iyi niyetine gerçekten inanmış bir insanım. Bu insan Başbakan Yardımcısı...

Ahmet Necdet Sezer, Kılıçdaroğlu, Oktay Vural, İTO Başkanı aradı. Ben kendimi özgürlüğüm elimden alınmış hissetmedim.

Cezaevindeyken deprem oldu aklımıza direk çocuklarımız geldi. Babaların cezasını çocuklara çektirmemek lazım. Gözaltına alındığım zaman ilk aklıma gelen "Çocuğu okuldan kim alacak" dedim.

Nedim Şener’in eşi Vecide Şener de şunları söyledi:

Tutuklama öncesi biz hiç bir arada görünmedik. Ben o zamanlar rahatsızlık geçirmiştim. Eşime destek veren herkese çok teşekkür ederim. Ben eşimin sevgisini yaşamış oldum. Eşimi sevenlerin ilgisiyle sevgisiyle karşılandım. Eşime tekrar teşekkür ediyorum.

Çocuğumuzu okula götürmek Nedim'in göreviydi. Araba kullanmaya ara vermiş gibi düşündüm, onsan o görüntünün içerisindeydim.

KIZINIZ DEFNE NELER YAŞADI?

"Anne babam terörist mi" diye sordu. Çok sorguladı. Benden çok daha fazla gazeteleri inceledi. Ben Defne'ye "Babam orada ders verecek" dedim. Ama okula gittiğinde arkadaşları konuşmuş. "Anne beni kandırma" dedi, ondan sonra gerçeği anlattım. Kızım da bana çok destek oldu.

EGEMEN BAĞIŞ'I ANLAYAMIYORUM

Egemen Bağış'ın bakış açısını anlayamıyorum. Nedim'i de kast ederek 'onlar terör suçundan içerideler, başka suçlar var' dedi. Birilerinin bunları anlatması lazım. Başbakan'ın yanlış bilgilendirildiğini sanıyorum.

Çok eleştiri aldım. Katıldığınız ortamlarda neden sadece "Nedim Şener" ismini zikrediyorsunuz diye.

NEDİM ŞENER:

EŞLERİMİZİ DE TUTUKLARLAR MI DİYE KORKTUK

Bu komployu bize kuranlar eşlerimizi de tutuklarlar mı diye çok korktum. Kaç kere bunun korkusunu yaşadım.

Bizler maaşlar geçinen insanlarız. Bizler mütevaziyiz. Ama içerideki gazeteciler ne yapacaklar.

Silivri'de her şey insanları çürütmek adına hazırlanmış.

"ARTIK HİDDETLİ KONUŞAMIYORUM"

Artık hiddetli konuşamıyorum. Cezaevindeki duvarlar sesleri öyle yankı yaptırıyor ki inanamazsınız, artık hiddetli konuşamıyorum ses yankı yapmasın diye.

Silivri'de insan ait hiç bir şey yok.

Cezaevinde çalışanlar arasında bu zincirin içinde en yumuşak olan Adalet Bakanlığı personeli.

Cemaatin bu işin ne tarafında olduğunu biliyoruz. Cemaatin bu işteki parmağı çok büyük.

"KIZIMIN ÖDEVİNİ ARADILAR"

28 Şubat sürecinde Merve Kavakçı'nın evine bile giremediler. Benim kızımın ödevlerini bile aradılar. Çocuğumun ödevleri arasında suç unsuru arandı.

Bizden terörist yaratmaya çalıştılar.

Ben cemaatin ne yaptığını biliyorum ve görüyorum.

Kirli ellerini yıkamaya çalışan gazeteciler bana bunu anlatmalıdır.

Yalılarda oturuyorsun, villalarda oturuyorsun. Gel seni Silivri'de 1 gün yaşatayım ne yapıyorsun.

O gazetecinin oğlu gelsin öyle bir aramadan geçsin, o zulme katlansın.

YILDIZ EZİYET ÇEKİYOR

Müyesser Yıldız eziyet çekiyor resmen ve kadın üşüyor, ben nasıl sevineyim çıktığıma. Başka bir yere aldır kendini dedim. Kadın tek başına kalıyor.

VECİDE ŞENER

Bizler hükümlü ailesi değiliz. Bu insanlar tutuklu hükümlü değil. Bu hükümet cezaevi yapmayı çok seviyor. Tutukluların yerleri ayrı olsun dedim birçok yerde. Eşim tahliye oldu ama diğerleri 18 Haziran'ı bekleyecek.

KIZIMIN ETEĞİNİ ÇIKARTTIRDILAR

Nedim'i görmeye gittiğimizde kızımın üzerindeki eteğin üzerindeki üç düğme öttü diye o eteği çıkarttırdılar. Kızım kazağını beline bağladı ve babasına kavuşmak istedi.

NEDİM ŞENER

HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM

Doğan Yurdakul'un kızı geliyor. Herkesten özür dileyerek söylüyorum. Aramalar sırasında sutyenini çıkarttırıyorlar. Sutyenim yok diye kaldırıyor bluzunu. Silivri kahraman olma yeri değil, çürüme yeri.

İki tane bilimsel raporlar var. Ya bu hocalar da Ergenekoncu, ya da o raporlar doğru gereğinin yapılması lazım.

Dava düşse bile kaybedilen yılların hesabı ne olacak. Nasıl Ergenekoncu ilan edildim. Dink'le ilgili kitap yazıyorum. Sadece benim telefonlarım dinleniyor. O kadar eminler kim sadece beni dinliyorlar.

Sen hangi komplonun parçasısın.

ÖZ’LE DE TARTIŞTIM

Sorgum sırasında Zekeriya Öz'le de tartıştım.

İddiaları ortaya koyan herkes savunmaları da okusun. Gazeteci önce vicdan sahibi olacak. Mahkeme başkanı herkesten fazla duyarlı.

KORKUNÇ BİR TECRİT

Müyesser Yıldız tek başına koca koğuşta üşüyor. Yapayalnız yaşıyor. Yalvarıyorum cezaevi savcısı ne yapacaksa yapsın. Korkunç bir tecrit yaşıyor.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN