forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NEDİM ŞENER VE AHMET ŞIK HAPİSTEN ÇIKTIKTAN SONRA NELER SÖYLEDİ

Aktif .

nedimsener_ahmetsikOda TV davasında tahliye olan Ahmet Şık ve Nedim Şener, Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında telefonla bağlandı...

Tarafsız Bölge programına telefonla bağlanan Nedim Şener, "Ben tahliye kararından sonra içerideki arkadaşlarım için üzgündüm. Ama onlar bizim için sevinçliydi. Çünkü şunu görüyorlar. Bir kapı açılsın, biri çıksın ki diğerlerine de umut kapısı açılsın. İçerideki mantık buydu. İçeridekiler dışarı çıkanlardan daha mutlu oluyorlar" şeklinde konuştu.

Nedim Şener'den sonra programa Ahmet Şık da bağlandı. Canlı yayında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan Şık'tan çarpıcı açıklamalar geldi: "Hâlâ aynı fikrimi koruyorum. Sadece nerede kalmıştık diye soruyorum. Ve kaldığım yerden de devam edeceğim. Eğer bu savaşsa savaş şimdi başlıyor. Herkes ayağını denk alsın. Sahibinin değil, aklının ve vicdanının sesini dinleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bize sahip ve destek çıkan arkadaşlarıma ve sosyalist camiaya teşekkür ediyorum. Aleyhimize yazanlar bundan sonra ne yapacağını düşünsün. Ben onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum."

Ahmet Hakan'ın Ahmet Şık'a, 'Mesleğe geri dönecek misiniz?'  şeklinde soru yöneltmesi üzerine Şık, "Şu anda bu baskı ortamında doğru düzgün gazetecilik yapılacak bir yer görmüyorum. Bağımsızdan yine çalışmalarıma devam edeceğim" diyerek cevap verdi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN