forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEDYA SEMİNERLERİ BAŞVURUSU İÇİN SON HAFTA

Aktif .

medya_dernegi_logoMedya Derneği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FSMSEM) işbirliği ile düzenlenen “Değişim Sürecinde Medya” adlı seminer serisine başvuru için son haftaya girildi. Ön kayıtlar 26 Eylül Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Daha demokratik bir toplum için medyanın kalite standartlarının yükseltilmesini teşvik eden mesleki bir sivil toplum kuruluşu olan Medya Derneği’nin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenleyeceği seminer serisinin amacı, medyayı değişime zorlayan etkenlerin doğru analiz edilmesine yardımcı olmak ve katılımcıları gazetecilik mesleği hakkında bilgilendirmek. Katılım ücretinin 150 TL olduğu seminer serisinin kontenjanı 75 kişi ile sınırlı olup başvuru ilgi duyan herkese açıktır.

Katılımcıların mesleki çevrelerini genişletmelerine de yardımcı olacak olan seminerlerde Nuh Albayrak, Cemil Barlas, Ömer Özkan, Nazlı Ilıcak, Balçiçek İlter, Joost Lagendijk, Bülent Keneş, Emre Aköz ve Mustafa Karaalioğlu gibi önemli isimler eğitmenlik yapacak. Sosyal medya sponsorluğunu Dekatlon Buzz'ın üstlendiği seminerlerde dijital teknolojideki gelişmeler, kadının medyada güçlenen rolü, dış basınla ilişkiler ve demokratikleşme sürecinin medyaya etkileri tartışılacak.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin Yenikapı Mevlevihanesi Yerleşkesi’nde yapılacak olan seminer serisi 1 Ekim - 22 Ekim tarihleri arasında her Cumartesi 13.30 - 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Seminer serisine katılmak isteyenlerin bir özgeçmiş ve bu programa katılma nedenlerini belirtikleri bir yazı ile 26 Eylül tarihine kadar Medya Derneği'ne ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Program sonunda ise katılımcılara bir ‘Katılım Sertifikası’ takdim edilecek.

 

Önkayıt için:

Medya Derneği – Tel: (212) 243 70 02

Elfide Süt – Proje Direktörü, e.sut@medyadernegi.org

Rana Şenol – Proje Direktörü, r.senol@medyadernegi.orgMEDYA SEMİNERLERİ "DEĞİŞİM SÜRECİNDE MEDYA"

 

1.HAFTA: Teknoloji ve Yeni Medya Alışkanlıkları 

Nuh Albayrak – Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Cemil Barlas – HaberX Genel Yayın Yönetmeni

Ömer Özkan – Interpress Genel Müdürü


2.HAFTA: Medyada Kadın

Nazlı Ilıcak – Sabah Gazetesi Köşe Yazarı

Balçiçek İlter – HaberTürk Köşe Yazarı ve Program Sunucusu

3.HAFTA: Dış Basınla İlişkiler

Joost Lagendijk –  TR - AB Karma Parlamento Komisyonu Eski Eşbaşkanı

Bülent Keneş –  Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni

 

4.HAFTA: Demokratikleşme Süreci ve Medya

Emre Aköz – Sabah Gazetesi Köşe Yazarı

Mustafa Karaalioğlu – Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN