forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

17. YEREL MEDYA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZCE'DE YAPILACAK

Aktif .

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Düzce’de “17. Yerel Medya Eğitim Semineri” düzenleniyor.  Seminer, Düzce Valiliği’nin işbirliğiyle 25-26 Haziran 2009 tarihlerinde Düzce Hızel Otel’de gerçekleştirilecek.
 
Seminere Düzce’nin yanı sıra Bolu, Zonguldak, Sakarya, Kocaeli il ve ilçelerinden yaklaşık 150 ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’den 6 medya mensubunun yanı sıra, Türkiye’de yerleşik 3 yabancı basın mensubu katılacakt.
 
İki gün sürecek seminere Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan ERİNÇ, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi BİLGİN, Basın İlân Kurumu Genel Müdürü Ertan CİLLOV, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ahmet TEK, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülrezak ALTUN, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan YÜKSEL, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertuğrul YAMAN, TV 8 Program Yapımcısı Erkan TAN, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcısı Metehan DEMİR, KKTC’den Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi TANPINAR, Al Jazeera Satellite Channel Türkiye Muhabiri Omar A. Radi KHASHRAM, ATV Ankara Temsilcisi Mehmet AKARCA, İHA Genel Müdür Yardımcısı İsmail BALLI, RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Emir M. ULUCAK ve BYEGM Basın Şube Müdürü Nazan ER konuşmacı olarak katılacaklardır. Konuşmacılar, yerel medya mensuplarına; “Kişilik Hakları ve Medya”, “Medyada Kadın Olmak”, “Yerel Medya Neden Önemli”, “Medyanın Şiddeti Sıradanlaştırması”, “Foto Muhabirliğinin Etik Kuralları” gibi tartışma konuları ile “Görüşme Teknikleri, Haberlerin Hazırlanması, Haber Fotoğrafçılığı, Ajans Haberciliği, Radyo TV Yayıncılığı, Gazetecilikte Dil ve Yazım, Haber Yazma Teknikleri, Gazeteci Kimliği, KKTC Medyası” gibi teknik konularda sunum yapacaklar.
 
Seminerin düzenleneceği yerde BYEGM tarafından hazırlanan “Türk Basını (1830-1938) ve Yerel Medya” adlı bir fotoğraf sergisi açılacak ve seminer süresince açık kalacaktır.
 
 
 
 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN