forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ODATV İDDİANAMESİ TAMAMLANDI... KİM NEYLE SUÇLANIYOR?

Aktif .

soneryalcin_elİddianamede Yalçın Küçük terör örgütü yöneticisi olmakla, Soner Yalçın, Nedim Şener ve Ahmet Şık da silahlı terör örgütüne yardım etmekle suçlanıyor.

 

Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan ve Oda TV olarak bilinen soruşturmaya ilişkin iddianame tamamlandı.

12’si tutuklu 14 şüphelinin yer aldığı iddianameyi yeni kurulan 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirecek.

İddianamede Yalçın Küçük terör örgütü yöneticisi olmakla, Nedim Şener ve Ahmet Şık da silahlı terör örgütüne yardım etmekle suçlanıyor.

Oda TV adlı internet sitesine yönelik soruşturmayla ilgili iddianame Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Cihan Kansız tarafından hazırlandı.

Ergenekon sanıkları arasında yer alan Yalçın Küçük’le birlikte Soner Yalçın, Nedim Şener, Hanefi Avcı, Ahmet Şık, Kaşif Kozinoğlu, Barış Terkoğlu, Müyesser Uğur, Barış Pehlivan, Coşkun Musluk, Doğan Yurdakul, Sait Çakır, Mümtaz İdil, İklim Ayfer Kaleli iddianamedeki şüpheliler arasında bulunuyor.

134 sayfalık iddianamede, şüphelilerle ilgili silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, örgüte üye olmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek ve yaymak, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçlamaları var.

Yalçın Küçük’e örgüt yöneticiliği suçlamasının yöneltildiği iddianamede gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın terör örgütüne yardım etmek suçlamasıyla 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

9 şüpheli hakkında ise soruşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Yeni kurulan İstanbul 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamenin Ergenekon davasıyla birleştirilmesi ise talep edilmedi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN