forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TGC BASIN SENATOSU BAŞKANLIĞINA SEDAT ERGİN SEÇİLDİ

Aktif .

sedat_ergin_300Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Senatosu Başkanlığı'na Sedat Ergin seçildi. Basın Senatosu Başkanlık Divanı'nın diğer üyeleri İhsan Yılmaz, Ahmet Çitoğlu, Seraceddin Zıddıoğlu ve Süleyman Boyoğlu'ndan oluştu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Senatosu Başkanlığı'na Sedat Ergin seçildi. Nail Güreli’nin ayrılmasıyla boşalan Basın Senatosu Başkanlığı’na seçilen Sedat Ergin, Türkiye’de basın özgürlüğünün en sıkıntılı, en sorunlu dönemlerinden birini yaşadığına dikkat çekerek “Gün geçmiyor ki, baskının her gün yeni örnekleriyle karşılaşmayalım” dedi. Demokrasiye ve basın özgürlüğüne sahip çıkacaklarını belirten Ergin, darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla gazetecilerin tutuklanmasının kaygı verici olduğunu söyledi.

Basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğü kısıtlamalarının, otoriter ülke görüntüsünün 12 Mart ve 12 Eylül uygulamalarını hatırlattığını belirten ve son dönemlerde Avrupa ülkelerinden gelen heyetlerinin raporlarına girdiğine dikkat çeken Ergin, “Burada bir önemli paradoks sivil idare döneminde, üstelik AB müzakere süreci devam ederken bunları yaşıyor olmamız” diye konuştu. Tarihin bir akışı olduğunu belirten Ergin, “Hiç bir şeyin tarihin akışı önünde durabileceğini sanmıyorum. O da özgürlüklerin genişlemesinden yanadır” dedi. Basın Senatosu Başkanlık Divanı'nın diğer üyeleri İhsan Yılmaz, Ahmet Çitoğlu, Seraceddin Zıddıoğlu ve Süleyman Boyoğlu'ndan oluştu.

TGC BASIN SENATOSU

Basın Senatosu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tüzüğünde yer alan, özellikle ve öncelikle meslek amaç ve ilkelerinin korunmasını, kollanmasını, basın ile ilgili olayları ve gelişmeleri izler.

Basın Senatosu, Cemiyet üyelerinin mesleğin onur ve saygınlığı ile bağdaşmayan ve meslek ilkelerine ters düşen mesleki çalışmaları konusunda başvuru üzerine, yönetim kurulu çağrısı ile ya da doğrudan harekete geçerek üyelerinin ve ilgili tarafların bilgisine başvurur.

Basın Senatosu, Basın özgürlüğü ve meslek ilkelerine aykırılık durumunda başvuru üzerine ya da doğrudan harekete geçerek durumu başkanı aracılığı ile yönetim kuruluna bildirir. Basın Senatosu'na başvurular basinsenatosu@tgc.org.tr adresinden yapılabilir.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN