forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

FARLI ÜLKÜCÜLÜK SİTESİNDEN BAHÇELİ'YE 18 MAYIS'A KADAR SÜRE

Aktif .

devlet_bahceAralarında genel başkan yardımcılarının da olduğu bazı MHP'lilere ait gizli kamera görüntülerini yayınlayan 'Farklı Ülkücülük' isimli internet sitesi yeni bir açıklamaya yer verdi.

 

MHP lideri Devlet Bahçeli'den 18 Mayıs'a kadar istifa etmesini isteyen site, aksi takdirde partinin 'A Takımı'na yönelik yeni bir kasetin yayınlanacağını ileri sürdü. Açıklamada Bahçeli'yi 'defaatle uyardıkları' hatırlatılırken, "Ahlaksızlıkları bir tarafa bırakın, sadece A takımınızın dörtlü yapılan toplantısındaki konuşmalarını yayınlasak yer yerinden oynar." tehdidi savruldu. Site, Bahçeli'nin istifasından sonra Oktay Vural'ın genel başkanlığa geçip partiyi kurultaya götürmesini talep etti.

MHP lideri Bahçeli'ye 18 Mayıs saat 10.00'a kadar istifası için süre tanındı. Aksi takdirde yeni kasetlerin yayınlanacağı belirtilen açıklamada şu talepler sıralandı: "Başkanlık divanı üyelerinden geriye kalanlar içinde ahlaksızlığı olanlar da partideki görevlerinden istifa etsinler. Herkes birbirini çok iyi biliyor. Oktay Vural, geçici genel başkan sıfatıyla partiyi derhal toparlasın. Seçimlerden sonra vakit geçirmeden kurultay toplansın, ülkücüler kendilerine yaraşan liderini ve yönetim kadrosunu seçsin."

Bu arada skandal kasetlerle ilgili soruşturma yürüten savcılık, Bülent Didinmez ve İhsan Barutçu'yu ifadeye çağırdı. İki ismin, salı günü ifadeye gitmeleri bekleniyor. (CİHAN)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN