forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HANEFİ AVCI ERGENEKON ÜYELİĞİNDEN DE TUTUKLANDI

Aktif .

ETİKETLER:Hanefi Avcı

hanefi_avci_halicDevrimci Karargah davasının tutuklu sanığı eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Oda TV'de ele geçirilen belgelerle ilgili olarak da tutuklandı.


Savcı Zekeriya Öz tarafından 5 saat sorgulanan Avcı'ya, Oda TV'de yapılan aramalarda ele geçirilen "Hanefi.doc" isimli belge ile ilgili sorular sorulduğu öğrenildi. Belgede yer alan, "Referandum sürecinde cemaati yıpratmalı ve kamuoyu üzerinde güvenilirliği azaltılmalı. Hanefi kullanılmalı. Böyle bir şeyi kendini ortaya koyarak teklif etmesi önemli. Avcı ile direkt görüşmeyelim.

Nedim'i ve Cumhur'u kullanalım. Doğu, 'Hanefi'nin ağzından Ergenekon'un boş bir dava olarak anlatılması sağlanmalı' diyor. Doğu'nun çalışmalarından faydalanılmalı. Hanefi'ye güvence verilmeli." şeklindeki ifadeler soruldu. Hanefi Avcı'nın belgede geçen notların doğru olmadığını belirterek suçlamaları reddettiği öğrenildi. Kendisine 14 soru yöneltildiği öğrenilen Avcı'nın toplam 22 sayfa ifade verdiği belirtiliyor. Soner Yalçın ile sadece bir kez kendisi hakkında yaptığı işkence haberi sebebiyle görüştüğünü söyleyen Avcı, Nedim Şener ile Müyesser Yıldız'ı da tanıdığını belirtti. Daha önce Ergenekon soruşturması kapsamında tanık olarak verdiği ifadelerde örgütün varlığını kabul ettiği, örgütün kitlesel eylem gücü olduğundan bahsettiği halde kitabında farklı ifadeler kullandığı sorulan Avcı'nın bu iddiayı da kabul etmediği öğrenildi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN