forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

OKTA EKŞİ: BİR GÜN SİZİ DE ANALİZ EDECEKLER!

Aktif .

oktay_eksi_nagehanalciErgenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan gazetecilerin tartışıldığı Habertürk TV'deki programda Oktay Ekşi, Nagehan Alçı'ya canlı yayında 'Bir gün de sizi analiz edecekler, göreceksiniz' dedi.


Hükümet üyeleri hakkında 'Bunlar analarını da satarlar'diye yazan ve protestolar sonucu Hürriyet istifa eden, sonrasında CHP rozetini takan Oktay Ekşi, Akşam Gazetesi yazarı Nagehan Alçı'yı canlı yayında tehdit etti.

Nagehan Alçı'yı yargıyı etkilemekle ve gizli kalması gereken belgeleri açıklamakla suçlayan Ekşi, Alçı'nın 'Bütün bu süreçte analiz yapıyoruz' demesi üzerine 'Bir günde sizleri analiz edecekler, göreceksiniz' dedi.

Oktay Ekşi'nin 'Sizin anlayışınızdaki gazeteciler, her biriniz kimine beraat veriyorsunuz kimini yargılıyorsunuz. Yaşınıza 48 daha koyarsanız anca bulunduğum yere geleceksiniz. Böyle şey yapılır mı? Ne kadar büyük ayıp...' sözleri üzerine Nagehan Alçı şöyle konuştu: 

'Türkiye ilk defa böyle bir süreçle yüzleşiyor. Komutanlar bile gözaltına alınabiliyor. Kimse kayırılmadan yargılanabiliyor. Böyle bir durumda gazeteciler etliye sütlüye karışmasın mı? Bakın ben de eleştiriyorum bazı şeyleri. Ama gazetecilik adı altında ajanlık yapılıyorsa, tetikçilik yapılıyorsa hangi terminoloji buna izin veriyorsa versin ama ben vermiyorum. Siz de bu ülkede itibarı olan gazetecisiniz. Siz de bu ayrımı çok iyi yapmasınız.'

Bu tartışmaların ortasında Yiğit Bulut gazetecilerin gizli servislerle olan bağlantılarını Ekşi'ye sordu. İsrail'e gazetecilik eğitimi almaya giden 7 gazeteciyi hatırlatan Bulut'un sorusuna Ekşi, 'Aldadıltık, özür dilemekten geri kalmadım' demekle yetindi. 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN