forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NEDİM ŞENER, AHMET ŞIK VE YALÇIN KÜÇÜK GÖZALTINA ALINDI..

Aktif .

Ergenekon soruşturması kapsamında, Savcı Öz'ün talimatıyla polis gazeteci Ahmet Şık ile Yalçın Küçük, Sait Kılıç ve Nedim Şener'in de aralarında bulunduğu 10 kişinin evlerinde arama yapıldı. Şener, Şık ve Küçük gözaltına alındı.


Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara'da 11 noktada arama başlatıldı.
Aramalarda, Coşkun Musluk, Mümtaz İdil, Doğan Yurdakul, İklim Bayraktar Kaleli, Müesser Yıldız, Aydın Bıyıklı, Yalçın Küçük ve Kaşif Kozinoğlu'na ait ev ve işyerlerinde aramalar yapıldığı öğrenildi.


Yalçın Küçük'ün İstanbul'da, Kaşif Kozinoğlu'nun yurtdışında olduğu belirtilirken, diğer kişilerin ise aramalar esnasında adreslerinde bulunduğu kaydedildi.


NEDİM ŞENER EVİNDEKİ ARAMALARIN ARDINDAN GÖZALTINA ALINDI


Gazeteci Nedim Şener, evinde yapılan aramaların ardından gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şener, polis aracına bindirilirken, "Hrant için, adalet için" diye bağırdı.


Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Nedim Şener'in Bakırköy'deki evinde yapılan aramalar tamamlandı. Aramalar sırasında bazı CD ve belgelere el konuldu. Gazeteci Nedim Şener, evindeki aramalar tamamlandıktan sonra gözaltına alındı. Polisler eşliğinde evinden çıkan Şener, "Hrant için, adalet için" diye bağırdı. Şener daha sonra araca bindirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şener'in evinden çıkan kayınpederi de basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak uzaklaştı.


Öte yandan Şener'in gözaltına alınması komşuları tarafından alkışlarla protesto edildi.


AHMET ŞIK GÖZALTINA ALINDI


Ergenekon soruşturması kapsamında Gümüşsuyu'ndaki evinde arama yapılan gazeteci Ahmet Şık, gözaltına alındı.


Ahmet Şık'ın evinde sabah erken saatlerde başlayan aramalar sona erdi. Aramaların sona ermesinin ardından gözaltına alınan Ahmet Şık, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şık, polis aracına bindirildiği sırada "Dokunan yanar" diye bağırdı.


Öte yandan, açıklama yapan Şık'ın avukatı Bülent Utku, "Kendisi gözaltına alındı. Kendisi emniyette ifade vermeyecek. Kitabı nedeniyle gözaltına alındığı düşüncesini bize iletti. Biz bu aşamadan sonra yakalama ve gözaltı kararına itiraz etmeyi düşünüyoruz. Gözaltı süresi belli değil. Hazırlık soruşturması gizli. Bu nedenle şu ana kadar ancak bunları söyleyebiliriz" dedi.


ODATV ANKARA TEMSİLCİSİ MÜMTAZ İDİL GÖZALTINA ALINDI


Odatv internet sitesi Ankara temsilcisi Mümtaz İdil, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Mümtaz İdil'in bulunduğu, ailesine ait Aşağı Ayrancı'daki evde yaptığı aramayı tamamladı.


Evde bulunan bilgisayardaki bilgileri de kopyalayan ekipler, aramanın ardından İdil'i gözaltına alarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN