forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

YALÇIN KÜÇÜK, AHMET ŞIK VE NEDİM ŞENER'İN EVİNDE ARAMA...

Aktif .

nedimsener_yalcinkucukErgenekon soruşturması kapsamında, Savcı Zekeriya Öz'ün talimatıyla, gazeteci Ahmet Şık, Yalçın Küçük, Sait Kılıç ve Nedim Şener'in de aralarında bulunduğu 10 kişinin evinde arama yapılıyor. Küçük, Şık ve Şener hakkında gözaltı kararı alındığı belirtiliyor..


 

Güvenlik güçlerinin ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara'da sekiz kişiye ait 11 yerde arama yaptığı bildirildi.

Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara'da 11 noktada arama başlatıldı.

Aramalarda, Coşkun Musluk, Mümtaz İdil, Doğan Yurdakul, İklim Bayraktar Kaleli, Müesser Yıldız, Aydın Bıyıklı, Yalçın Küçük ve Kaşif Kozinoğlu'na ait ev ve işyerlerinde aramalar yapıldığı öğrenildi.

Yalçın Küçük'ün İstanbul'da, Kaşif Kozinoğlu'nun yurtdışında olduğu belirtilirken, diğer kişilerin ise aramalar esnasında adreslerinde bulunduğu kaydedildi.

GÖZALTI KARARLARI... 

Haber7.com'un haberine göre, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Prof. Dr. Yalçın Küçük, gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 11 kişi hakkında gözaltı kararı alındığı öğrenildi.

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcılardan Zekeriya Öz'ün talebi üzerine, İstanbul nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesinin, Prof. Dr. Yalçın Küçük, gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 11 kişiye ilişkin olarak arama ve gözaltı kararı verdiği belirtildi.

Bu arada, Ahmet Şık'ın Kabataş Setüstü Hacı İzzet Paşa Sokağı'ndaki evindeki arama avukatlarının da katılımıyla sürüyor. Şık'ın çalıştığı özel bir üniversitedeki bürosunda da arama yapıldığı bildirildi.

Öte yandan, polislerin, Nedim Şener'in Bakırköy Kartaltepe Mahallesi Akın Yolu Sokak Oğuzhan Sitesi'ndeki evinde arama yapmaya başlamasının ardından bazı komşularının pencerelerine ve balkonlarına Türk bayrağı astığı görüldü. 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN