forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MISIR DEVRİMİ'NİN MEDYADAKİ SESİ TÜRKİYE'YE GELİYOR!

Aktif .

Dünya'nın Ortadoğu'daki gözü kulağı,medyanın sesi olan ,Mısır Devrimi'nin canlı tanığı ve Emmy Ödüllü gazeteci Ayman Mohyeldin Türkiye'ye geliyor.

Medya Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye'ye gelecek olan Mohyeldin, devrimin ardından 'Devrime Ses Vermek' konulu konferansında deneyimlerini paylaşacak.

Mısır Devrimi'nin medyadaki sesi olan başarılı gazeteci Ayman Mohyeldin NBC News'de başladığı meslek hayatında pek çok başarılı habere imza attı. CNN International adına Körfez Savaşını Bağdat'tan takip eden Ayman Mohyeldin , Mısır ve Filistin seçimleri, Sharm El Sheikh terör eylemleri gibi Ortadoğu'daki kritik gelişmeleri dünyaya duyurdu, Libya lideri Kaddafi'nin kitle imha silahlarını konu alan araştırma haberleriyle gündem yarattı.

CNN için hazırladığı Irak İlerleme Raporu belgeseliyle Emmy Ödülü'ne aday gösterilen Mohyeldin, Kasım 2006 tarihine Al Jazeera'ya transfer olduktan sonra 2008'deki Gazze bombardımanını 22 gün boyunca dünyaya kesintisiz bir yayınla duyuran tek yabancı gazeteci olarak medya tarihine geçti. Ayman Mohyeldin , son olarak iki kez Mısır ordusu tarafından tutuklanmasına rağmen Tahrir Meydanı'ndan dünyaya yaptığı yayınla milyonlarca izleyiciye devrimin sesini duyurdu.

Katılımın ücretsiz olduğu Ayman Mohyeldin' in 'Devrime Ses Vermek' konulu konferansı bugün İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde saat 11: 00'de yapılacak.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN