forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İSVEÇ'TE 'TÜRKİYE'DE BASIN VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ' TARTIŞILDI

Aktif .

yusuf_ziya_comertAvrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını devralacak İsveç'te Türkiye'de basın ve ifade özgürlüğü tartışıldı. Seminere Türkiye'den gazeteciler katıldı.
 

 İsveç'in başkenti Stockholm'de Türkiye'de basın ve ifade özgürlüğüyle ilgili bir seminer düzenlendi. Seminere kalabalık bir izleyici grubu katıldı.
 
Seminere Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Radikal gazetesinden Haluk Şahin, Milliyet gazetesinden Semih Ediz, Günlük gazetesinden Ayhan Birgen ve Birgün gazetesinden İ. Doğan Tilic katıldı.
 

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, yaptığı seminer değerlendirmesinde, Temmuz ayından itibaren Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını alacak İsveç'te yapılan seminerde Türkiye'de basın özgürlüğü konusunda geniş kapsamlı konuşmalar yapıldığını, basın mensuplarına ve gazetelere verilen kapatma cezalarının ele alındığını söyledi.
 
Milliyet gazetesinden Semih Ediz'in Doğan grubuna verilen vergi cezası ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yalan yazan gazeteleri evinize sokmayın" açıklamasına değindiğini aktaran Cömert, "Ben ise ağırlıklı olarak marjinal grupların özgürlüğüne değindim. Bu konularda ulusalcı muhalefetin iktidarı rahat çalıştırmadığını anlattım. Seminere konuşmacı olarak katılan arkadaşların bütün isteği daha fazla basın özgürlüğünün olması. Bunların yanında arkadaşlarım Türkiye'nin bugüne kadar yaptığı gelişmelerle ilgili konuşmalar yaptılar. Zannediyorum İsveçlilere doğruya yakın hoş bir toplantı izlettirdik" dedi. (İHA)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN