forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SİYASETE ATILDI RADİKAL'İ BIRAKTI

Aktif .

CHP Parti Meclisi'ne seçilen Radikal gazetesi yazarı akademisyen Binnaz Toprak gazeteden ayrılacağını açıkladı. NTV'de 'Yazı İşleri' programına katılan Toprak, Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı.

Toprak, "Doğan Grubunun bir kuralı var aktif siyaset yapanların yazarlık yapmasına izin vermiyor. Sizin durumunuz netleşti mi?" sorusu üzerine "Radikal yayın yönetmeni Eyüp Can'la Diyarbakır'da beraberdik. Gün boyu çok hareketli geçtiğinden bu meseleyi konuşamadık. Daha sonra konuştuk. Bu ilke kararı doğrultusunda Radikal gazetesinden ayrılıyorum" yanıtını verdi.

Toprak "Perşembe günü bir veda yazısı yazacağım. Radikal'de yazmak çok keyifliydi. Kendi çapımda bir okuyucu kitlesi de oluşmaya başlamıştı.

Doğrusu bu işe başladığımda politikaya girmek gibi bir niyetim yoktu ama teklif gelince bundan kaçınamayacağımı düşündüm. Çünkü insan siyaset hakkında rahatsızlıklarını dile getiriyorsa bunu değiştirmek için çalışmak lazım. Özellikle CHP'nin bu döneminde, yeni arayışlar içinde olduğu bir dönemde yardımcı olabileceğimi düşündüm o nedenle ani bir kararla bu kararı verdim.

CHP'yi eleştirdiğim günler de oldu. Ben gazetede düşüncelerimi yazıyordum. Herhangi bir partiye yandaş biri olarak yazmadım. Yazılarımda AK Parti'nin olumlu şeyler yaptığını da yazdım.

Perşembe günü yazımda bunun üzerine olacak. Türkiye'de düşünce özgürlüğü ortamı o kadar garipki insanlar hemen kategorize ediliyor." diye konuştu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN