forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ÖNDER SAV'IN ELEŞTİRİLDİĞİ PROGRAM BASKI SONUCU YAYINDAN KALDIRILMIŞ!

Aktif .

gurkanhacir_barisyarkadasSKY Türk'te altı yıldır yayınlanan, Gürkan Hacır'ın sunduğu "Şimdi Zaman" adlı program Önder Sav eleştirildi diye bir grup CHP milletvekilinin baskısı sonucu yayından kaldırıldı.

Olay şöyle gelişti:


Gerçek Gündem internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş'ın 18 Ekim gecesi konuk olduğu Şimdiki Zaman adlı programda, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve uygulamaları masaya yatırıldı.

Önder Sav'ın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen uyarı yazısını parti yönetiminde sakladığını anlatan Yarkadaş, "Bu durum CHP'yi kapatmaya bile götürebilecek bir sürecin işareti" dedi.

Yaklaşık iki buçuk saat süren yayın boyunca CHP yöneticilerini eleştiren Yarkadaş, "Söylediklerimizin yalan olduğunu iddia edenler, yayına katılabilirler" dedi. Aynı çağrıyı programın yapımcısı ve sunucusu Gürkan Hacır da tekrarladı.

Program sürerken SKY Türk'ün Genel Müdürü Barış Tünay'ı aramaya başlayan bir grup CHP milletvekili, "Kanalınızda Önder Bey'e küfrediliyor. Buna niye izin veriyorsunuz?" dedi. Bu telefon trafiği hafta boyunca da sürdü. Gelişmelerden habersiz olan Hacır, 24 Ekim gecesi ise MHP MYK Üyesi Celal Adan'ı konuk etti. 25 Ekim sabahı ise, kanal yönetimi Hacır'ı arayarak "Programınızı yayından kaldırdık" dedi.

Öte yandan, Barış Tünay'ın yakın çevresinden edinilen bilgiye göre, SKY Türk'ü hafta boyunca arayan CHP'li milletvekilleri, "gereğinin yapılması"nı istedi. Tünay'ın yakın çevresine, "Sürekli telefon geliyor. Önder Bey'e küfredildiği söyleniyor. Bu yüzden programı kaldıracağım" dediği öğrenildi. Programın tekrarını isteyen yaklaşık 3 bin CHP üyesinin çabası ise sonuçsuz kaldı. Bu arada, programın yayından kaldırılmasından Çukurova Grubu yönetiminin haberinin olmadığı ortaya çıktı.

PROGRAMIN YAYININA SON VERİLMESİYLE İLGİLİ DETAYLARI, PROGRAMIN KONUŞMACISI  BARIŞ YARKADAŞ YAZMIŞ...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN