forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

UĞUR DÜNDAR, AVCI'DAN DEĞİL DİNLEYENLERDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Aktif .

ugur_dundarUğur Dündar, Hanefi Avcı'dan çıkan ses kaydı ile ilgili şikayetçi oldu. Avcı'dan şikayetçi olmadığını ifade eden Dündar, "Birileri dinlenmiş, ben de onlarla gazeteci olarak görüşürken kayıt alınmış." dedi.

Hanefi Avcı'nın Eskişehir'deki ofisinde ele geçirilen kasetlerde ses kaydı bulunduğu belirtilen Gazeteci Uğur Dündar, soruşturma savcısına ifade verdi. Dündar adliye çıkışında soruları yanıtladı. Avcı'dan şikayetçi olmadığını ifade eden Dündar, dinleyenlerden ve kayıtları saklayanlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Dündar, "Münhasıran Hanefi Avcı'dan değil. Hanefi Avcı bu olayın şüphelilerinden biri. Ben kim dinlediyse, kim bugüne kadar bu kayıtları sakladıysa onlardan şikayetçi oldum. İçerik olarak da merak edilecek bir yanı yok. Ben o yıllarda özellikle Susurluk çetesini ortaya çıkartıp hüküm giymesini sağlayabilmek için ülkeyi yönetenlerin yaptıkları yolsuzlukları belgeleyebilmek için büyük gayret sergiliyordum. Bundan dolayı da adım Türkiye'nin en gözü kara çetesine öldürülmek üzere verilmişti. Bu faaliyetler sırasında birileri dinlenmiş ve ben de onlarla gazetecilik gayretleri kapsamında konuştuğum için benim konuşmalarım da kayıt altına alınmış." dedi.

Kayıtlarla ilgili kendisine şantaj yapılıp yapılmadığı sorulan Dündar, "Hayır neden yapılacak ki. Bana hayatımda hiç kimse şantaj yapamadı. Kişisel olarak saçımın teline bir dinleme aleti koysalar korkacak hiç bir şeyim olmaz. Bundan çok eminim. Ama bu insan haklarına, kişilik haklarına, basın özgürlüğüne aykırı bir gerçek olduğu için bu dinlemeye, yasa dışı usulsüz dinleme konularını şiddetle kınıyorum, hatta lanetliyorum." karşılığını verdi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN