forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SEDAT ERGİN, AVCI'DA ÇIKAN SES KAYITLARIYLA İLGİLİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Aktif .

sedat_erginHürriyet Gazetesi köşe yazarı Sedat Ergin, Hanefi Avcı'nın ofisinde bulunduğu iddia edilen ses kayıtları ile şikayetçi olduğunu söyledi. Savcılıktan mağdur sıfatıyla ifade veren Ergin, "Bunu her kimse yapan şikayetçi oldum." dedi.

Avcı'nın ofisinde ses kayıtları bulunan gazetecilerden Hürriyet Gazetesi yazarı Sedat Ergin konuyla ilgilenen Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi. Adliyeye mağdur sıfatıyla gelen Gazeteci Sedat Ergin savcıyla yaklaşık bir saat görüştü. Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ergin, "Hanefi Avcı'nın ofisinde bulunduğu ileri sürülen benim de bazı konuşmalarımın olduğu gerekçesiyle çağrıldım. Savcı önüme bazı metinler koydu. Bunlardan bir tanesi ya 1996 ya da 1997 yılında, o dönemde gazetenin genel yayın yönetmeni olan, ben Hürriyet'in Ankara temsilcisiydim, Ertuğrul Özkök ile yaptığımız bir görüşme. Gazete ile ilgili yaptığımız konuşmalar. Onun dışında bir iki konuşma daha vardı, onlar benimle ilgili değildi. Savcı 'şikayetçi olup olmadığımı sordu.' Ben kimin yaptığı konusunda çelişkili iddialar var. Hanefi Avcı'nın yaptığı söyleniyor. O yapmadığını söylüyor. Bunu yapan her kimse şikayetçi olduğumu söyledim." şeklinde konuştu.

"KAYITLARLA İLGİLİ ŞANTAJ YAPILMADI"

Dinlemeler ile ilgili savcının kendisine şantaj yapılıp yapılmadığı sorusunu yönelttiğini belirten Ergin, "Bu soruya 'hayır' diye karşılık verdim. Böyle bir şantaj olmadı. Kasetlerin kime ait olduğuna dair ellerinde yazılı bir metin yok. Dinlemeden yola çıkarak kim olabilir? Çünkü insanlar orada birbirine hitap ediyor. Önüme çıkan metinlerden biri benimle ilgili değildi. Ben de kabul etmedim. Benim anladığım, Ertuğrul beyin telefonu, sanırım gazete santralıydı." diye konuştu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN