forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SERDAR TURGUT ŞARKICI ROJİN'E 10 BİN TL ÖDEMEYE MAHKUM OLDU

Aktif .

ETİKETLER:Serdar TurgutlRojin

serdarturgut_rojinSerdar Turgut'un Akşam gazetesinde yazdığı dönemde şarkıcı Rojin için 'Dağa kaldırır, seks kölem haline getirirdim' şeklindeki yazısında mahkeme son kararını verdi. Serdar Turgut 10 bin TL tazminata mahkum oldu.


Rojin'in, gazeteci Serdar Turgut hakkında açtığı ve 100 bn TL istediği manevi tazminat davası sonuçlandı.

Şu anda Habertürk'te yazan Serdar Turgut, Akşam gazetesindeyken yazdı ve şu ana kadar kendisine çekici gelen hiçbir PKK’lı kadın görmediğini bunun için şehirden Rojin’i dağa kaçırıp seks kölesi yapacağını yazmıştı.

DAHA ÖNCE HAPİSTEN KURTULMUŞTU

Bu yazıdan sonra Rojin Bakırköy Adlisyesi’ne dilekçe vererek suç duyurusunda bulunmuştu. Rojin şikayet dilekçesinde Serdar Turgut’un “cinsel taciz” ve “basın yoluyla hakaret” suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Rojin daha sonra yaptığı açıklamada, “Serdar Turgut’un ‘dağa kaldırmak’, ‘seks kölesi yapmak’ gibi ağzı salyalı erkek edebiyatının en ucube cümlelerine fütursuzca kullanmaya cesaret etmesinin nedeni, benim Kürt olmam mı, hele de kadın olmam mıdır” diye sormuştu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Turgut’un "PKK teröristi olmadığıma pişmanım" başlıklı yazı ile "Rojin’in onur, şeref ve saygınlığına saldırdığı, cinsel amaçlı olarak taciz ettiği" öne sürümüştü. İddianamede, Turgut’un "basın yoluyla hakaret" ve "cinsel taciz" suçlarından 7 ay ile 4 yıl 8 ay arasında hapis veya adli para cezasına çarptırılması istenmişti.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi, "sanık Serdar Turgut’un müdahil Rojin Ölker’in şeref ve saygınlığına basın yoluyla sövdüğü"nün belirlendiğini belirterek, sanığı eylemine uyan TCK’nın 125. maddesinin 1 ve 2. fıkraları uyarınca 6 bin 300 TL adli para cezasına çarptırmıştı.

CMK’nın 231. maddesi uyarında hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme, Serdar Turgut hakkında 5 yıl denetim süresi belirlemişti. Mahkeme, "cinsel taciz" suçlamasını ilişkin olarak da suçun kasıt ve unsurları oluşmadığından Turgut’un beraatına hükmetmişti.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN