forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ALTAYLI BİRAND GİBİ YAPMADI, HANEFİ AVCI HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU...

Aktif .

fatih_altayli_280Hanefi Avcı'nın evinde yapılan aramada ele geçirildiği belirtilen ses kayıtlarıyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Mehmet Ali Birand'dan sonra Fatih Altaylı'nın da ses kaydının olduğu ortaya çıktı. Altaylı savcılığa giderek bilgi verdi ve şikayetçi oldu.

 

Devrimci Karargâh soruşturmasını yürüten Savcı Kadir Altınışık'a yaklaşık bir saat ifade veren Altaylı, "Tabii ki şikayetçi oldum." dedi. Daha önce mağdur olarak ifade veren ancak şikayetçi olmayan gazeteci Mehmet Ali Birand'ı da eleştiren Altaylı, "Birand'ı anlamak mümkün değil. Birisi beni illegal dinliyorsa ben şikayetçi olurum. Eğer bir gazeteci kendisini illegal dinleyenlerden şikayetçi olmuyorsa orada bir sorun vardır." diye konuştu. Avcı'da ele geçirilen ses kayıtlarının kendisine dinletildiğini ifade eden Altaylı, "Dinlemelerin illegal olduğu kesin. Ben de bunu yapan kişiler hakkında şikayetçi oldum. Kayıtların imha edilmesini istedim. Beni dinleyen babam bile olsa şikayetçi olurum." dedi.


HANEFİ AVCI MEHMET ALİ BİRAND'IN SES KAYDINI KABUL ETMEDİ...

Hanefi Avcı evinde ele geçirildiği belirtilen ses kayıtlarıyla ilgili faks aracılığıyla bir açıklama yaptı. Mehmet Ali Birand'a hitaben yazılan faks mesajında ses kayıtlarının kendisine ait olmadığını iddia etti...

Avcı, Birand'a Cüneyt Özdemir aracılığıyla şu mesajı gönderdi..

 
Sayın Cüneyt Özdemir,

Yanımda sadece sizin fax numaranız (son faksınızdan dolayı) olduğu için size yazıyorum. Lütfen bunu Sayın Birand’a iletin. Kamuoyu da duysun.

İnandığım bütün kutsal değerler üzerine yemin ederim ki bende ne Birand’ın ne de başka bir kişinin özel hayatı, telefon konuşması ile igili kayıt, bant vs yoktur olamaz da, asla yoktur.

Birand’a mektup yazdım, basına ayrıca avukatlar kanalıyla da açıklama göndereceğim. Ama yanlış şeye inanılmasın diye fax çekiyorum.

Evimi beni savcılığa çağırdıklarından 5 gün sonra aradılar. Verilen kararın hukuka aykırılığı bir yana evi aramaya Ankara’dan özel görevlilerin gönderildiğini duydum. Eskişehir görevlileri haricindeki kişileri kim niye göndermiştir.

28 gün önce ayrıldığım makamım aranıp eşyalar delil diye toplanıyor….

28 Şubat döneminde dinleme vs iddiaları çok söylendiğinden 1998’te tutuklandığımdan evimdeki her şeyi, her eşyayı kontrol ettim. Zaten evime hiç resmi iş de getirmem.

Benim evimde, iş yerimde asla ve asla bant, dinleme kaydı olamaz. Tüm eşyalarımı, şu an bulunan silahlar, pasaport , kimlik vs odamı toplayan tüm memurlarım gördü. Eşyalarımı onlar toparladı. Ben de Birand’ın kaseti vs yoktur, olamaz, olmaz.

Birand en dar zamanda beni programına çıkararak destek vermiştir, neden bandı olsun?

Ben fiili işlerde 1995 yılında ayrıldım. Bant bende olamaz.

35 yıllık emniyetçiyi Sol Örgüte yardım etti, yapanlar daha da yapar diye düşünüyordum ama bu kadarını yapmazlar diyordum.

Bunu da yaptılar, aslında tüm bunlar yıllarca bu dinlemeleri kimin yaptığını göstermektedir. İnanmayanlara delildir.

Asla ve asla bu bantın benimle alakası yoktur. Kimsenin bandı bende yoktur.

Lütfen bunu duyurun..

Saygılarımla


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN