forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAŞBAKAN'I DİNLETTİĞİNİ ANLATTI YER YERİNDEN OYNAMADI...

Aktif .

ilhan_cihanerErzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in 32. Gün'de yaptığı, 'Başbakan'ı dinlettim' şeklindeki sözleri pek gündem olmadı. Cihaner'in Erdoğan'ın konuşmalarını dinlettiği imasına medya neden ilgi göstermedi?

Ergenekon-Erzincan sanığı Cihaner, Kanal D’de yayınlanan 32. Gün programında kendisine yöneltilen suçlamanın Albay Dursun Çiçek’in hazırladığı iddia edilen İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı hayata geçirmek olduğunu hatırlattı.

Cihaner, şunları söyledi:

“Bu belge 2009’da çıktı. Oradaki olgulardan hiç birinin karşılığının bizim soruşturmamızda olmadığı, delillendirilmediği bir tarafa, eğer benim iddia ettikleri gibi herhangi bir partiyi ya da cemaati bitirme gibi bir fikrim olsaydı, ben bunları basına verirdim. Hâlâ sızmış değil. Yürüttüğüm soruşturmalarla ilgili iletişim tespit tutanaklarını basına vermedim. Başbakan’ın da içinde olduğu bu konuşmaları vermiş olsaydım, Türkiye’de siyasi kompozisyon değişir, yer yerinden oynardı.”

Program sunucusu Rıdvan Akar'ın “Siz o siyasi kompozisyonu değiştirebilecek, o yeri yerinden oynatacak konuşmalara mı tanıklık ettiniz” sorusuna Cihaner, “Evet, öyle diyelim” cevabını verdi.

Adalet Bakanlığı’ndan gizli ve kanuna aykırı olarak cemaatlere yönelik soruşturma yürüttüğü iddiasıyla hakkında soruşturma açılan İlhan Cihaner’in Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na sunduğu savunmasında 2 yıl takip ettiği zanlılarla ilgili “silahlı örgüt ve şiddete dair hiçbir delil bulamadığını” belirtiliyordu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN