forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BEKİR COŞKUN ÜÇ GAZETEDEN TEKLİF ALMIŞ, ANCAK O YAZARLIĞI BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYORMUŞ

Aktif .

ETİKETLER:Bekir Coşkun
bekir_coskun_300Habertürk Gazetesi ile yolları ayrılan Bekir Coşkun "Köşe yazarlığını bırakacağını" açıkladı. Coşkun, Gazeteport’a yaptığı açıklamada, ‘’Önümde dört alternatif var. Üç medya kuruluşundan teklif aldım. Dördüncü alternatif de köşe yazarlığına nokta koymak. Benim için dördüncü alternatif daha ağır basıyor’’ dedi.

Haberin ayrıntıları şöyle:


Habertürk’ten ayrılma sürecinde, Hürriyet’te yaşadığı son dönem gibi, zor günler geçirdiğini vurgulayan Coşkun, 15-20 gün dinlendikten sonra karar vereceğini belirterek şunları söyledi:

‘’Bugünkü ortamda köşe yazarlığı giderek daha da zorlaşıyor. Bu ağır yükü taşımakta ben de zorlanıyorum. Önümde dört olasılık var. Habertürk sonrası, üç ayrı medya kuruluşundan çalışma teklifi aldım. Şimdilik düşünüyorum. Ama benim için dördüncü bir alternatif daha var. O da köşe yazarlığını bırakmak. Bu alternatif daha ağır basıyor. ‘’

‘’DUVARA YAZARIM, KİTAP YAZARIM’’

Bekir Coşkun, köşe yazarlığını bıraktığı taktirde yazmaktan vazgeçmeyeceğini ve kafasında bir kitap projesi olduğunu da açıkladı. Coşkun ‘’ Kitap yazmayı düşünüyorum. Kitabımı yazarken boş duvar bulursam oraya da yazarım. Yazmaktan kopamam ama, köşe yazarlığına artık son vermek, benim için ciddi bir düşünce’’ dedi.

Bugüne kadar çalıştığı kurumlardan kendi isteği ile ayrılmadığını da vurgulayan Coşkun, ‘’ Gururum incinirse, ayrılmam gerektiğini hissettim ve ona göre davrandım. Habertürk’te ise bu fırsatım olmadı. Endişe, baskı, korkuya karşı dik durmak, okuyucuya karşı sorumluluk ve yalan söylememek gibi ilkelerimden taviz vermedim. Bundan sonra da vermem’’ diye konuştu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN