forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

FATİH ALTAYLI: BEN KARŞI ÇIKTIM, BEKİR COŞKUN HAKKINDA SON SÖZÜ PATRON SÖYLEDİ

Aktif .

fatih_altayli_280Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, NTV Yazı İşleri’nde Ruşen Çakır’ın konuğu oldu. Kenan Tekdağ’ın yaptığı açıklamayı hatırlatan Ruşen Çakır, Bekir Coşkun’un Habertürk’teki yazılarına son verilmesi konusunu sordu. Altaylı bu konuda şunları söyledi...

Bu konuda Turgay Ciner de bir açıklama yaptı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e. Çelik beni de aradı "Niye Bekur Coşkun’un işine son verdiniz?" diye. Ben dedim ki "Benimle alakası yok". Patronun bu konuda bir düşüncesi vardı. Yazı şeklinin, üslubunun Habertürk’ün objektif tavrına uymadığını söyledi. Ben de zaman zaman başka yazarların da benzer şekilde yazdığını, hatta benim de zaman zaman böyle yazılarımın olduğunu söyledim. Ama sonuçta patronun dediği oldu. Bu konuda yaklaşık 10 gün süren bir şey oldu. Sonuç olarak patron olarak son sözü Turgay Ciner söyledi.

Ben defalarca sordum Turgay Ciner’e baskı olup olmadığını. Bana, “Kimse baskı yapmadı, baskı olsa ben tam tersi bir şekilde davranırdım” dedi.

Bekir Coşkun benim Babıali’de en sevdiğim 5-10 kişiden biridir. Daha yeni Cunda Adası’nda onunla görüştüm. Adam gibi adamdır. Ben kendi adıma kayıp olduğunu düşünüyorum.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN