forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BEKİR COŞKUN'UN YAZILARINA SON VERİLDİ Mİ VERİLMEDİ Mİ?

Aktif .

bekir_coskun_300Geçtiğimiz yıl Hürriyet'ten ayrılarak Gazete Habertürk'e geçen Bekir Coşkun'un sözleşmesinin yenilenmediği ve yazılarına son verildiği iddia edildi. Medyatva.com Bekir Coşkun'un yazılarına son verildiğini iddia ederken, Bekir Coşkun kovulduğundan haberinin olmadığını açıkladı...Medyatava.com'da Bekir Coşkun'un ayrılmasıyla ilgili şu haber yayınlandı...

Ciner Grubu, Bekir Coşkun'un yazar olarak gazeteye bir türlü beklenen katkıyı sağlamadığını düşünüyordu...

Geçen yıl Hürriyet'ten transfer edilen deneyimli isim Gazete Habertürk'ün en görünür yeri üçüncü sayfada bile adeta kayboldu. Yazıları asla gündem yaratmadı, alıntılanmadı, Hürriyet'teki etkinlik ve okunurluğunun çok uzağında kaldı...

Bundan 2,5 ay önce bu sıkıntı Bekir Coşkun'a açıkça iletildi, mealen şunlar söylendi:

"Biz seni Hürriyet'ten özgür bir ortamda yaz diye aldık. En yüksek maaşı sana veriyoruz ama bu zaman zarfında performansından memnun değiliz. Eskisi gibi muhalif ve mizahi yazılarını okuyamıyoruz. Kamuoyu senin elini kolunu bizim bağladığımızı düşünüyor. Oysa bunun da böyle olmadığını kanıtlamak sana düşüyor..."

Bu uyarı sonrası da, Bekir Coşkun'dan gazete yönetiminin beklediği tarzda ne mizahi ne de muhalif yazılar gelmeyince geçen ay yolların ayrılmasına karar verildi.

Ancak referandum öncesi, bu kararın açıklanması kamuoyunda yanlış anlaşılabilir, hatta Bekir Coşkun'un yazılarını 'hükümet beğenmedi' diye dedikodular bile çıkabilirdi...

Bu nedenle Ciner Grubu bu tasarrufu için referandum ertesini bekledi ve Bekir Coşkun'un sözleşmesi yeniden uzatılmadı...

9 Eylül 2009'da Hürriyet'ten istifa eden Bekir Coşkun ile Ekim 2009'da, 1 yıllık sözleşme yapılmıştı...

BEKİR COŞKUN: YILLIK İZNE ÇIKTIM

Odatv.com'a açıklama yapan Bekir Coşkun, yıllık izne çıktığını ve kendisine herhangibir tebligat gelmediğini söyledi...

 

20 Eylül’de yazılarına başlamayı planladığını, söyleyen Bekir Coşkun; “eğer bu işten çıkarma doğruysa, benim bilgim dışında gerçekleşti” dedi.

“Ama insanoğludur, belli olmaz” diyerek sözlerine devam eden Bekir Coşkun, Habertürk gazetesiyle sözleşmesinin bitmediğini de vurguladı.

“Kendisinden beklenen tarzda yazılar yazmadığı ve bu konuda yapılan uyarının sonuç vermemesi nedeniyle gazeteyle ilişkisinin kesildiği” iddia edilen Bekir Coşkun, bu iddiayla ilgili şunları söyledi:

“Gazeteler değişir ama yazarların üslubu değişmez. Bana böyle bir talep de gelmedi. Kimsenin de böyle bir talepte bulunması mümkün olamaz”

“Hani ben hastaymışım ya, kulaklarım belki duymamıştır o söylenenleri”


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN