forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAŞBAKAN ERDOĞAN NEOCONLAR'IN YAYIN ORGANI WASHİNGTON POST'UN HEDEFİNDE

Aktif .

wpAmerika'daki Yahudilerin en önemli yayın organları arasında yer alan  Washington Post gazetesi  yardım gemilerine saldırı sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail yönetimine gösterdiği tepkiye karşı harekete geçti. Neoconlar'ın sözcüsü WP Batı'nın Erdoğan Hükümeti'nden kaygılanması gerektiğini savundu...

Washington Post, hükümetin “İslamcı militanlara sempati, İsrail’e karşı demagojiye acayip bir düşkünlük gösterdiğini” ve bunun bir NATO üyesi için kabul edilemez olduğunu savundu...

Mavi Marmara krizini değerlendiren Washington Post gazetesi, dünkü başyazısında Erdoğan hükümetine sert eleştiriler yöneltti. Washington Post, batılı devletlerin İsrail hükümetinin aldığı kötü kararlar konusunda kaygı duymakla birlikte Erdoğan hükümetinin aldığı kararlardan da kaygılanması gerektiğini yazdı.

Gazete, hükümetin “İslamcı militanlara sempati, İsrail’e karşı demagojiye acayip bir düşkünlük gösterdiğini” ve bunun bir NATO üyesi için kabul edilemez olduğunu savundu.

Washington Post, dokuz eylemcinin ölümüyle sonuçlanan baskın konusunda yapılacak herhangi bir uluslararası soruşturmanın, Erdoğan hükümetinin İnsani Yardım Vakfıyla (IHH) ilişkisini de ele alması gerektiğini savundu. Gazete, İnsani Yardım Vakfı’nın, Hamas’a maddi destek sağlayan ‘Hayır İtilafı’nın üyesi olduğunu ve bu grubun ABD tarafından terör örgütü olarak görüldüğünü yazdı.

Washington Post başyazısında şu ifadelere yer veriliyor: “[Erdoğan’ın] aşırıcılığa dönüşünün en ilginç yanı, bunun, Obama yönetiminin Türk hükümetine sürekli açılımda bulunduğu, anti-demokratik eğilimlerini görmezden geldiği, PKK’yla mücadelede destek verdiği ve Türklerin Ermeni soykırımı konusundaki hassasiyetlerini dikkate aldığı bir döneme denk gelmesidir. İsrail, kötü kararlarının ve Amerika'nın çıkarlarını hiçe saymasının sonucuna katlanıyor. Erdoğan’ın davranışlarının da bir maliyeti olacak mı?”

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN