forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

'ONE MİNUTE' DİYEREK SALDIRMIŞLAR...

Aktif .

hakan_albayrakMavi Marmara gemisinde olan ve İsrail askerleri tarafından tutuklanan gazeteciler arasında yer alan Yeni Şafak yazarı Hakan Albayrak yaşadıklarını anlattı.Sinema ve dizi oyuncusu kardeşi Sinan Albayrak'la birlikte Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren gemide yer alan ve İsrail'i sert bir şekilde eleştiren yazırlarıyla tanınan Yeni Şafak gazetesi yazarı Hakan Albayrak, İsrail askerlerinin baskınını ve yaşadıklarını anlattı. 24 TV'ye röportaj veren Albayrak İsrail askerlerinin "one minute" diye bağırarak kendilerine saldırdığını kaydetti.

"GURUR MESELESİ YAPTILAR"

İlk saldırıda plastik bombaları, ses ve gaz bombaları atmalarına rağmen İsrail askerlerini gemiye sokmadıklarını anlatan, Hakan Albayrak: “Geminin her tarafını tuttuk ama onlar bunu gurur meselesi yaptılar ve gerçek mermilerle taramaya başladılar. Çok sayıda arkadaşımız şehit olunca ve yaralanınca gemide beyaz bayrak çekilmek zorunda kalındı” dedi.

"ONE MİNUTE"

Teslim olma sürecinden sonra 15 saat süren bir gemi yolculuğu yaptıklarını belirten Albayrak, İsrail askerlerinin “one minnute” diye bağırarak yaralı sivillerin üzerine bastığını söyledi. Hakan Albayrak, İsrail askerlerinin büyük bir nefretle “one minute” diyerek kendilerine saldırmasına ilişkin olarak “İsraillilerin en büyük düşman olarak Türkiye’yi gördüğünü anladım” dedi.

Yazar Albayrak, "Biz ambargoyu delmek istedik, biz surda bir gedik açmak istedik. Özellikle şehitlerimiz sayesinde bunu başardığımızı zannediyorum" diye konuştu.

(Haber7.com)

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN