forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

CUMHURİYET GAZETESİ'NDE İÇ KARIŞIKLIK...

Aktif .

cumhuriyet_gazetesiCumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın görevden alınmasının yankıları sürüyor. Karara tepki gösteren Oktay Akbal ile Ataol Behramoğlu yazılarına son verdi.

Balbay'ın görevden alınmasına ilişkin tartışmalar gazete içinde de tüm şiddetiyle sürüyor. Geride bıraktığımız hafta içinde Orhan Bursalı, Emre Kongar ve Özgen Acar, Balbay'ın görevden alınması kararına katılmadıklarını köşelerinden açıkladı. Gazetenin kıdemli yazarlarından Oktay Akbal da konuya ilişkin görüşlerini kaleme aldı. Ancak Cumhuriyet Gazetesi yönetimi Akbal'ın yazısını sayfaya koymadı. Edinilen bilgiye göre, yazısının yayımlanmadığını gören Oktay Akbal gazeteyle tüm ilişkisini kesti.

Ataol Behramoğlu da gazetede huzursuzluğun başgöstermesinin ardından cumartesi günü köşesinde bir ''not'' yayımladı. Behramoğlu, "Biraz düşünmek için yazılarıma ara veriyorum" dedi.

Bu arada, Cumhuriyet Gazetesi yönetiminin Ümit Zileli'nin yazısına makas attığı da ortaya çıktı. Zileli'nin yazısında geçen "ihanet" içerikli cümle köşesine konmadı.

Öte yandan, gazetede bir kısım yazarın da Kürşat Başar ile Tuna Kiremitçi'nin transfer edilmesini eleştirdiği öne sürüldü....

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN