forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ULUSAL İLETİŞİM KONGRESİ ANTALYA'DA YAPILACAK...

Aktif .

tgcGazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Ulusal İletişim Kongresi 15-19 Nisan 2010 tarihleri arasında Belek Belconti Otel'de yapılacak.

Yerel medya mensupları, İletişim Fakülteleri öğrencileri, akademisyenler, köşe yazarları ve deneyimli gazetecilerin buluşacağı kongre 16 Nisan günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Akaydın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin'in konuşmaları ile açılacak. Kongre, Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın sunacağı 'Türkiye'de Kitle İletişimi' tebliği ile çalışmalarına başlayacak.


Oturum başkanlığını Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Ümit Gürtuna'nın yapacağı 'İletişim Özgürlüğü Sorunlar Öneriler' paneline Prof. Dr. Süheyl Batum, KKTC Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, Serbest Gazeteci İsmet Solak ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya konuşmacı olarak katılacak. Oturum başkanlığını İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Gezgin'in yapacağı 'Medya ve Etik' başlıklı panele ise konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ruhdan Uzun, Hürriyet Gazetesi yazarı Sedat Ergin, Milliyet Gazetesi Yazarı Mehmet Tezkan ve Gazeteci Yazar Öcal Uluç katılacaklar.


Ulusal İletişim Kongresinin ikinci gününde ise 'İletişim Teknolojileri ve Medya' , 'Medyada Çalışma Sorunları', 'Yerel Medya ve Sorunları' , 'İnternet Gazeteciliği', 'Spor Gazeteciliğinin Sorunları' , 'Güncel Gelişmeler Işığında Hukuk ve Medya' , 'Medyada Türkçe Kullanımı', 'Radyo ve Televizyonların Denetimi' , 'Halkla İlişkiler ve Habercilik', 'Medya ve İnsan Kaynakları' konu başlıklarında on ayrı çalışma grubu tarafından ayrıntılı bir biçimde değerlendirilecek. Çalışma Gruplarına katılmayanlar için ana salonda 'Türksat Saati' bölümünde Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Öz tarafından uydu teknolojileri hakkında bilgi verilecek.


Kongrede, Prof. Dr. Mümtaz Soysal ve Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu katılımcılarla sohbet toplantıları yapacaklar.
Ulusal İletişim Kongresi 18 Nisan 2010 günü açıklanacak sonuç bildirgesi ile tamamlanmış olacak.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN