forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

YENİ ŞAFAK'IN BU HABERİ VATAN'I KIZDIRACAK!

Aktif .

aylin_duruogluBostancı'daki çatışmada öldürülen terörist Orhan Yılmazkaya ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle tutuklanan Vatan Gazetesi internet müdürü Aylin Duruoğlu'nu bilgisayarında çıkan fotoğraflar ele vermiş.

 

 

YENİ ŞAFAK'IN MANŞETTEN YAYINLADIĞI HABER

Aylin'i teknedeki fotoğraflar yaktı

27 Nisan'da Bostancı Gösteri Merkezi'ne yakın bir binada polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen terörist Orhan Yılmazkaya ile ilişkisi nedeniyle tutuklanan Vatan Gazetesi İnternet Sitesi Yayın Yönetmeni Aylin Duruoğlu'nun şüpheli bağlantılarını polis deşifre etti. Kanlı çatışma günü Duruoğlu'nun Yılmazkaya ile bağlantısını tespit eden polis, evindeki bilgisayarında ele geçirdiği fotoğraflarla esrarengiz bağlantılarını çözdü.

YILMAZKAYA İLE YEMEK YEMİŞ

Bir polis müdürünün şehit düştüğü çatışmanın olduğu gün gözaltına alınan Aylin Duruoğlu, sorguda polisin kendisine gösterdiği 10 kişilik listeden 9 kişiyi hiç tanımadığını, yalnızca öldürülen Yılmazkaya'yı üniversiteden tanıdığını söyledi. Duruoğlu, Yılmazkaya'nın gazeteye bir kez geldiğini ve yemek yediklerini anlattı. Ancak Duruoğlu'nun, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, terörist Yılmazkaya ile bağlantısını tespit ettikten sonra gözaltına alındığı ortaya çıktı.

BAĞLANTI FOTOĞRAFLARDA

Çatışmanın olduğu gün Yılmazkaya ile Duruoğlu arasındaki bağlantıyı deşifre eden polis ekipleri soruşturmayı derinleştirdi. İkili arasında hiçbir telefon görüşmesi tespit edemeyen polis, Duruoğlu'nun, şehrin kalabalık noktalarında Yılmazkaya ile defalarca biraraya geldiğini belirledi. Polis ekipleri Aylin Duruoğlu'nun evine baskın yaparak bilgisiyarını da incelemeye aldı. Duruoğlu'nun bilgisayarında çok sayıda silinmiş fotoğraf ele geçirildi. Uzman polislerin kurtardığı fotoğrafların, Duruoğlu'nun dolar dolu teknede ünlü bir erkekle çekilen parti fotoğrafları olduğu anlaşıldı. Soruşturmayı yürüten polis ekibinin, fotoğraflardan hareketle Duruoğlu'nun esrarengiz bağlantılarını çözdüğü öğrenildi.

 Kalabalık caddelerde yan yana yürüyerek iletişim kurmuşlar

 1 Mayıs'ta Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 'Yasadışı örgüt üyesi olmak' suçundan tutuklanarak Bayrampaşa Kadın Tutukevi'ne gönderilen gazeteci Aylin Duruoğlu'nun terörist Yılmazkaya ile iletişimini özel bir yöntemle sağladığı tespit edildi. Polis ekipleri Duruoğlu ve Yılmazkaya'nın dinlenme endişesi nedeniyle telefonda

görüşmediklerini tespit etti. Polis, ikilinin şehrin kalabalık caddelerinde yan yana yürüyerek birbirleriyle konuştuklarını ortaya çıkardı. Duruoğlu hakkında tutuklanma kararı verilmesinde bilgisayarda ele geçirilen fotoğraflar ve Yılmazkaya ile gizli buluşmalarını kanıtlayan deliller olduğu öğrenildi.

http://yenisafak.com.tr/

 

 

DKM ARŞİVİ