forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AHMET TEZCAN KORSAN GÜNDEM'E KONUK OLDU...

Aktif .

   Ülke TV'de  Mustafa Alcan’ın hazırlayıp sunduğu 'Korsan Gündem'in konuğu olan  Ahmet Tezcan, Başbakan Erdoğan'ın sözlerine karşı imza kampanyası başlatan yazarlarla ilgiliç değerlendirmelerde bulundu.Siyasetten medyaya gazete manşetlerinden gündemin ilginçliklerine değinilen programda Ahmet Tezcan’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Ahmet Tezcan özellikle medya dünyasında yaşanan ilginç gelişmelere değindi. Tezcan, Sami Başaran isimli arkadaşının asparagas haber yüzünden öldürülmesi sonrasında medyayı magazinden kurtarmak ve yalan haber yapmayı yok etmek amacıyla yola çıktığını ve 4. Kuvvet Medya’yı kurduğu dönemlerde Sabah Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Zafer Mutlu’nun “Biz 4. Kuvvet değiliz. Biz 1. Kuvvetiz. Çünkü parlamentoyu da biz oluştururuz" sözünü hatırlattı.

Ahmet Tezcan, gazeteciliğe 1981 yılı 12 Eylül darbesinden hemen öncesinde gazeteciliğe başladığını belirtirek, 12 eylül darbesi dahil Türk medyası hiçbir zaman bu kadar pespayeleşmemişti. Fatih Altaylı kadın kolları ile ilgili bir haber yapmıştı. Ak Parti araştırdı ve yapılan haberin doğru olduğu ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan, Fatih Altaylı’yı gördüğü ilk yerde yaptığı haberden dolayı teşekkür etti. Ben Erdoğan’ın eleştirisinden istifade ettiği yazarlardan istifade ettiğine ben şahidim. Ancak diğer taraftan başbakan yazarından şikayet ettiği gazete patronu için bir söz söylüyor söz doğrudan yazarıyla ilgili değil, patron neden gelip yazarını Başbakana şikayet eder bir takım öteleme iteleme gibi talepleri olmuştur." dedi.

"Toplumu germek noktasında yazarlarımıza söz geçiremiyoruz diye esnaf ağzı ile şikayet eden o patron kendi borcunu öteletmek için kendi yazarını başbakana gönderen adam. " diyen Tezcan s özlerini şöyle sürdürdü "Ben bunlara şahit oldum. İsterlerse isim de veririm. Başbakan’ın bunlara nasıl direndiğini çok iyi biliyorum. Yazarıma sahip olamıyorum diyenler yalancılığın daniskasıdır. Yazarlar niye bu işte üzerine alındılar. Başbakana tepkiye imza atanların hemen hepsi tek tek söylüyorum tamamı samimiyetsizdir. Keşke imza atmadan önce aynaya baksalardı. 10 dakikalık randevu için gelip 3. Dakikada alıal moru mor çıkanlar da orda, prodüksiyon şirketi çin istediği işi alamayanlar da o bildiriye imza atıyor. Bu isimleri ortak bir noktada buluşturan tek şey egolarıdır. Topluma yön verebilselerdi tirajları bu noktada olmazdı." dedi.

Ahmet Tezan, "İmza atanlar içinde Org. Çetin Doğan televizyona çıktığında ben o orgeneralle televizyona çıkmam diyen insanlar var. Ancak Çetin Doğan’ın karşısına çıkmayan insanlar Ertuğrul Özkök’le aynı metne imza atıyorlar. Ben bu kişilerin samimiyetinden endişe ederim." dedi. (Haber7.com)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN