forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TRT'DE PROGRAM SATIŞINDA YENİ DÜZENLEME GELDİ

Aktif .

ETİKETLER:TRT
TRT'ye ait program ve program materyalleri, taşınır ve taşınmazlar ile hizmetlerin satışına ve kiraya verilmesine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlenerek, uygulamaya sokuldu.


"TRT Satış ve Kiralama İşlemleri Yönetmeliği",Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, TRT'ye ait program ve program materyalleri, taşınır ve taşınmazlar ile hizmetlerin satışına ve kiraya verilmesine ilişkin usul ve esasları düzenliyor.

TRT, 2008'de Bakanlar Kurulu Kararı ile bazı kurum ve kuruluşlar için, TRT'nin programlarından bedava yararlanılabilmesi amacıyla muafiyet çıkarmıştı. Ancak kararın Danıştay tarafından iptal edilmesiyle, TRT söz konusu yönetmeliği yeniden düzenledi.

Yönetmeliğe göre, satış ve kiraya verme işlemleri ile ilgili ihale yetkilileri ve yetki limitleri, Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek. Değer takdir komisyonları, ihale yetkilisi tarafından belirlenen en az üç veya daha fazla tek sayıda kişiden oluşacak. Yönetmelik kapsamında yapılacak ihalelerde, pazarlık usulü, ilan yoluyla kapalı teklif alma usulü ve belli istekliler arasında kapalı teklif usulü uygulanacak. Kurum tarafından üretilen teknik teçhizat niteliğindeki malzemeler ile görsel ve işitsel materyallerin satışı kurumca belirlenen bedel tarifeleri üzerinden yapılacak.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN