forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ÖMER LÜFTİ METE VEFATININ 40. GÜNÜNDE ANILDI

Aktif .

 Üsküdar Belediyesi Ömer Lütfi Mete'nin vefatının 40. günü dolayısıyla bir anma programı düzenledi.  Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yaklaşık 5 buçuk saat süren anma programına katılan  Ömer Lütfü Mete dostları, cenazeden sonra tekrar bir araya gelirken, geceye hüzün ve hasret dolu sözler damga vurdu...

Programda, "Göklere Çekilen Kartal" sergisi gezildi, Mete'nin hayatını anlatan belgesel gösterimi izlendi. Dostları, yazı ve sinema dünyasının önde gelen isimleri hatıralarını anlattığı program Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua ile sona erdi.

GECEYE KATILANLAR

Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’yı temsilen Başkan Yardımcıları Ali Rıza Şenbabaoğlu ve Ömer Saraç, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim, Yusuf Özkan Özburun, Ömer Lütfi Mete’nin oğlu Ali Buhara Mete, Ömer Lütfi Mete’nin kızı Hatice Hicaz Mete, diğer kızı Fatma Berra Mete, en küçük kızı Zeynep Müjdeba Mete, Gökhan Kırdar, Radikal Gazetesi yazarı Avni Özgürel, Nazif Okumuş, Kurtlar Vadisi'nin senaristi Bahadır Özdener, Prof. Dr. Davut Kavranoğlu,  Mizahçı Hasan Kaçan, Yönetmen İsmail Güneş, Necati Şaşmaz, Nuri Okumuş, Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Raci Şaşmaz, yazar Servet Kabaklı başta olmak üzere çok sayıda isim katıldı.   

GECEDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN