forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SARI BASIN KARTI'NA 'İNDİRİM' AVANTAJI

Aktif .

Sarı Basın Kartı sahibi gazeteciler, ulaşımdan beyaz eşyaya, ev-büro mobilyasından restoranlara varan çeşitli sektörlerden yüzde 50’ye kadar indirimli hizmet alabilecek. 

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM)'den yapılan açıklamaya göre, basın Kartı sahibi gazeteciler, ulaşımdan ev-büro mobilyasına kadar çeşitli alanlarda indirimli hizmet alabilecekler.
 
Türkiye genelinde Basın Kartı sahibi gazeteciler, devlet ve belediyelerin, özel idare ve köylerin ve bunlara bağlı kuruluşların ulaşım hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorlardı. Bunun yanı sıra toplantıları izleme, kamuya ait müze, galeri, sergi ve spor karşılaşmalarını takip etme hakları bulunan gazetecilere şimdi de günlük hayatı kolaylaştıracak bazı indirimler sunuldu.
 
 BYEGM’nin çeşitli kuruluşlarla yaptığı görüşmeler sonucunda basın kartı sahiplerine yönelik yeni indirimler geldi.
 
 Basın Kartı sahibi gazeteciler, 20 Kasım’dan itibaren çeşitli özel kuruluşların ulaşım ve sigorta hizmetlerinden indirimli olarak yararlanabilecekler.
 
 Kart indiriminin geçerli olduğu kuruluşlar ve indirim oranları şöyle: Metro Turizm %50; Ulusoy Turizm %25; Kontur Turizm %20; Sarar Giyim % 30; Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg markaları % 6,5; Lale Restoran ve Düğün Salonları %20; Makro Birlik Sigorta %20; Ekol Giyim %10; Misafir Mobilya %10 ve Kiğılı Giyim %5.
 
 Gazeteciler, Başbakanlık Basın – Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Basın Kartları Komisyonu tarafından verilen basın kartlarını ibraz ederek, yukarıda belirtilen kuruluşlardan alışveriş yapabilecekler.
 
 
"ÇEŞİTLİ FİRMALARLA GÖRÜŞMELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ"
 
 Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür V. Salih Melek, Türkiye genelinde 11 bini aşkın basın kartı sahibi medya çalışanı bulunduğunu belirterek, gazetecilerin çalışmalarına yardımcı olmak ve hayat şartlarının iyileşmesine biraz daha katkı sağlamak amacıyla bu girişimlerin yapıldığını söyledi.
 
 
 
Gazetecilerin toplumun haber alma ve bilgilendirme görevini yerine getirdiklerini,  kamu ve özel sektörle devamlı temas halinde olduklarını belirten Melek, “Çeşitli firmalarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Basın kartının işlevini artırmak için gazeteci ve basın meslek kuruluşları ile işbirliği ve dayanışma içinde çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 
 
 
Melek “Özellikle yerel medya mensubu gazetecilerin talepleri doğrultusunda 2001 yılı sonunda basın kartlı gazetecilerin kaybettiği haklarının geri kazanılması için Genel Müdürlük olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.
 
 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN