forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

MEHMET BARLAS: KEŞKE ÖZKÖK MEKKE YERİNE İMRALI'YA GİDEBİLSEYDİ...

Aktif .

mehmet_barlasSabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök'ün Umre'ye giderek izlenimlerini  yazmalarını değerlendirdi. Barlas; "Keşke Ertuğrul Özkök de Mekke yerine İmralı'ya gitmeyi ve Abdullah Öcalan'la görüşmeyi başarabilseydi." diye yazmış..
 
 
İşte Barlas'ın yazısından bir bölüm:
 
"Biz de birkaç raket (rekat değil) namaz kılarız" diye söze girerek mütedeyyin insanlara dini öğretmeye kalkışanların davranışlarındaki tutarsızlığı hatırlattığı için mi acaba bu Kabe ziyareti ilgi çekmiştir, bilemiyorum.
 
Ama gündemi etkileyen diğer gazetecinin yani Hasan Cemal'in Kandil'de Murat Karayılan'la yaptığı söyleşi, bugün hâlâ arayış aşamasında bulunulan "Kürt açılımı" (veya Demokrasi Açılımı) için aydınlatıcı ve yol gösterici bir çalışmadır.
 
Keşke Ertuğrul Özkök de Mekke yerine İmralı'ya gitmeyi ve Abdullah Öcalan'la görüşmeyi başarabilseydi.
 
"Artık kardeş kanı dökülmesin-Artık anneler ağlamasın" hedefine yönelik arayışlara keşke ülkenin en büyük kitle gazetesi de böyle bir katkıda bulunabilseydi.
 
Şimdiye kadar Kabe'yi ziyaret ve tavaf etmiş milyonlarca mütedeyyin Türk'ü, Ertuğrul Özkök'ün Umre notları ancak güldürebilir.
 
Ama Hasan Cemal'in Kandil notlarını, konunun uzmanları hâlâ tahlil etmekteler.
 
 
 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN