forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

"Aydın Doğan, bir kez daha tarihi bir hata yaptı..."

Aktif .

aydin-doganAydın Doğan ve Doğan Grubu'nun AK Parti - Gülen kavgasında aldığı pozisyonu değerlendiren Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük Aydın Doğan'ın tarihi bir hata yaptığını savundu. 


Aydın Doğan'ın açık bir şekilde Gülen cemaatinin yanında saf tuttuğunu savunan Cem Küçük "Kendisi yeni Erol Simavi'dir. Artık kendisi için yolun sonu görünmüştür." diye yazdı. Küçük, "Yakın tarihimizde Erol Simavi'ler Cem Uzan'ların hali ortadadır. Bari bundan ders alsaydı Aydın Doğan." diye yazdı. Küçük'e göre, "30 Mart'tan sonra Aydın Doğan için yeni bir dönem başlayacak."

İşte Küçük'ün yazısındaki ilgili bölüm şöyle... 

30 Mart bir varolma savaşı. Ya darbeciler, cuntacılar kazanacak ya da millet. Ya vesayet egemen olacak ya demokrasi. Ya darbeyi savunan medya kalacak ya da sivil siyasetin yanında yer alan medya.

Aydın Doğan kararını vermiştir. Seçilmişlerin değil vesayetin yanında olduğunu göstermiştir. Milli Güvenlik Kurulu dün milli egemenliğimizi tehdit eden paralel yapılar üzerinde görüşüldü. Devlet artık kararını verdi. Devletin içinde imamlardan aldıkları talimatlarla yürüyen bu yapı bitirilecektir. MİT tırlarıyla ilgili başlayan soruşturma bunun ilk işaret fişeğidir. HSYK yasasının imzalanması da yakında başlayacak operasyonların önünü açmıştır.

Türkiye artık bir çete gerçeğiyle karşı karşıya. Bunu devlet de ilan etmiş durumda. Aydın Doğan keşke paralel yapının değil, demokrasinin yanında dursaydı. Yakın tarihimizde Erol Simavi'ler, Cem Uzan'ların hali ortadadır. Bari bundan ders alsaydı Aydın Doğan. Kendisi yeni Erol Simavi'dir. Artık kendisi için yolun sonu görünmüştür.

Yazının tamamı için tıklayın... 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN